Keystone logo
Esslingen University of Applied Sciences

Esslingen University of Applied Sciences

Esslingen University of Applied Sciences

Tanıtım

Tanıtım

Mühendislik, ekonomi ve yönetim, sosyal bilimler ve hemşirelik bilimleri, Esslingen University of Applied Sciences de öğretimin temellerini oluşturur. Yaklaşık 5.600 öğrenci 25 Bekarları ve 11 Usta ‘ın lisans programları toplam sunan 11 fakülte kayıtlı bulunmaktadır.

Üniversitenin ekonomi, endüstriyel ve ticari kuruluşlarla yakın ağı, farklı bir müfredat içinde yüksek derecede pratik oryantasyon sağlar.

Öğrenciler, endüstri tarafından görevlendirilen geliştirme projelerini yürüten üç kampüste 50'den fazla son derece modern laboratuvara erişebilir - Sosyal Hizmet ve Sağlık alanındaki en son konularda disiplinler arası araştırmalar, kapsamlı bir kurumsal ağ ile yürütülür. Üniversite , üniversitede sürekli olarak ön sıralarda yer alır.

Sıralama

Esslingen Üniversitesi'nin sıralama sonuçları kendileri için konuşuyor. Üniversite Geliştirme Merkezi'nin (Centrum für Hochschulentwicklung, CHE), ZEIT Öğrenci Rehberi tarafından yayınlanan sıralama tablolarında veya "Wirtschaftswoche", "Junge Karriere" ve "Handelsblatt" dergilerinde olsun, Esslingen Üniversitesi her zaman en iyiler arasındadır. Almanya. “Çok iyi” notu, Esslingen'in eğitim ve uygulamaya yönelik programları için düzenli olarak verilir.

Mükemmel eğitim ve öğretim

Eğitim ve öğretimde mükemmelliği savunuyoruz. Gençlerde zorlu mühendislik, yönetim ve sosyal meslekler için coşku uyandırıyoruz. Öğrencilerimizi, mesleki ve sosyal sorumluluklar üstlenmelerini sağlayacak kişisel nitelikleri geliştirmeleri konusunda teşvik eder ve destekleriz.

Bilimsel nitelikler

Lisans programlarımız aynı zamanda öğrencileri bilimsel bir kariyer için de nitelendirmektedir. Gelişmiş uzmanlık eğitimimizle, halihazırda bir meslekte olan kişilerin bilgilerini geliştirmelerini ve genişletmelerini sağlıyoruz.

Uygulamalı araştırma

Araştırma faaliyetlerimize yüksek öncelik veriyoruz. Pratiktirler, geleceğe yöneliktirler, bağımsızdırlar ve öğretimimizi zenginleştirirler. Araştırma yeterliliklerimizi sürekli olarak genişletiyoruz ve öğrencilerimizi de aynı şeyi yapmaya dahil ediyoruz.

Ağlar

Yerel bağlantılarımız ve küresel ağlarımız sayesinde, öğretimimizin uygulamaya yönelik olmasını ve yüksek derecede karşılıklı transfer olmasını sağlıyoruz. Ortaklarımızla sistematik işbirliği yaparak sinerji yaratıyoruz.

uluslararasılık

Uluslararası ve kültürlerarası alışverişler yapıyoruz. Bu, öğrencilerimizi küresel bir ortamda bir kariyer düşünmeye motive eder ve onlara gerekli becerileri kazandırır.

akreditasyon

64583_ASIINLogo.PNG

“Esslingen yüksek lisans programları Almanya'da akredite edilen ilk programlar arasındaydı ve ASIIN tarafından düzenli olarak yeniden akredite ediliyor. ASIIN, STEM üniversite programlarının yanı sıra STEM konularını içeren disiplinlerarası programları incelemek ve sertifikalandırmaktan sorumludur.

STEM mezunları için endüstriyel odaklı bir yüksek lisans programı olan Esslingen yüksek lisans programları, yüksek kalite ve uluslararası tanınırlık geliştirmelerinin devam etmesini sağlamaya yardımcı olmak için ASIIN ile yakın bir şekilde çalıştı.”

Sıralamalar

Sıralama

Esslingen Üniversitesi'ninsıralama sonuçları kendileri için konuşur. İster Üniversite Geliştirme Merkezi'nin (Centrum für Hochschulentwicklung, CHE), ZEIT Öğrenci Rehberi tarafından yayınlanan sıralama tablolarında, ister “Wirtschaftswoche”, “Junge Karriere” ve “Handelsblatt” dergilerinde Esslingen Üniversitesi her zaman dünyanın en iyileri arasındadır. Almanya. Esslingen'in eğitim ve uygulamaya yönelik programları için düzenli olarak "çok iyi" notu verilir.

Konumlar

  • Esslingen

    Esslingen University of Applied Sciences Flandernstrasse 101 , D-73732, Esslingen

    sorular