Keystone logo
Free University of Bozen-Bolzano

Free University of Bozen-Bolzano

Free University of Bozen-Bolzano

Tanıtım

Free University of Bozen-Bolzano 1997 yılında kuruldu. Üniversitemiz, çok dilli kursları (Almanca, İtalyanca, İngilizce ve Ladin) ve yurtdışından gelen çok sayıda öğrenci ve öğretim elemanı tarafından ifade edildiği gibi güçlü bir uluslararası görünüme sahiptir.

Üniversitenin beş fakültesi vardır ve yüksek öğretim üyesi yüzdesi (% 35) ve öğrenciler (% 17) yurtdışından geliyor ve İktisat, Doğa Bilimleri, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Eğitim ve Tasarım alanlarında araştırma, eğitim ve araştırma yapıyorlar. . 30'dan fazla lisans ve yüksek lisans dersine kayıtlı 4 bin 100 öğrencimiz var.

Ulusal sıralamada, üniversitemiz her yıl en üst sıralara çıkar. 2018'de, üst üste dördüncü yıl için, İtalyan sosyal araştırmalar araştırma merkezi Censis, üniversitemizi daha küçük özel üniversiteler arasında (5.000'den az öğrenci) birinci sırada yer aldı. Özellikle “uluslararasılaşma”, “öğrenci memnuniyeti” ve “uygulama odaklı” kategorileri altında uluslararası sıralamada da üst sıralarda yer alıyoruz.

Sunulan dersler ve araştırma projelerimiz, uluslararası ve bölgelerarası ağlarla bağlantılıdır. Örneğin, Euregio projesi kapsamında Innsbruck ve Trento üniversiteleriyle ortaklık kurduk ve en üst kalite standartlarına ulaşmaya kararlıyız.

İstatistik

Üniversitenin beş fakültesi vardır ve yüksek oranda öğretim görevlisi (%35) ve öğrenci (%17) yurt dışından gelmektedir ve Ekonomi, Doğa Bilimleri, Mühendislik, Sosyal Bilimler, Eğitim ve Tasarım alanlarında eğitim, öğretim ve araştırma yapmaktadırlar. . 30'dan fazla lisans ve lisansüstü programa kayıtlı 4.100 öğrencimiz var.

  Sıralamalar

  Üniversitemiz ulusal sıralamalarda her yıl üst sıralara çıkmaktadır. İtalyan sosyal bilimler araştırma merkezi Censis, 2023 yılında art arda yedinci kez üniversitemizi daha küçük özel üniversiteler (5.000'den az öğrenci) arasında birinci sıraya koymuştur. Ulusal sıralamalarda üst sıralardayız Üniversitemiz her yıl üst sıralara çıkıyor. İtalyan sosyal bilimler araştırma merkezi Censis, 2023 yılında art arda yedinci kez üniversitemizi daha küçük özel üniversiteler (5.000'den az öğrenci) arasında birinci sıraya koymuştur. Özellikle 'uluslararasılaşma', 'öğrenci memnuniyeti ve 'pratiğe yönelik' kategorilerinde uluslararası sıralamalarda da üst sıralarda yer alıyoruz. özellikle 'uluslararasılaşma', 'öğrenci memnuniyeti' ve 'pratiğe yönelik' kategorileri altında.

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Bolzano

   Free University of Bozen-Bolzano Universitätsplatz 1 Piazza Università 1, 39100, Bolzano

  • Bruneck

   Piazzetta dell'Università,1, 39031, Bruneck

   • Brixen

    Via Santa Croce,7, 39042, Brixen

    sorular