Keystone logo
© Kees Stuip
Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Erasmus School of Economics - Erasmus University Rotterdam

Tanıtım

Tüm öğretim üyeleri hem araştırma hem de öğretimde yer almaktadır. Bu okulun gelişmesine izin verir. Beş lisans programı ve 18 yüksek lisans programı ile, Erasmus Ekonomi Okulu, disiplinlerinde (ekonomi, işletme ekonomisi ve ekonometri) en iyisi olmayı ve araştırma ve öğretimde mükemmelliğe ulaşmayı hedeflemektedir. Bu, sıralamadaki performansıyla ölçülebilir.

Erasmus Ekonomi Okulu stratejik olarak ekonomi üzerine net bir odaklıdır. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi, okul 1913'te kurulduğunda, iktisatçılar, Erasmus Üniversitesi Rotterdam'ın vurucu kalbidir. En iyi Erasmus mezunları, bilime, hükümete ve iş dünyasına olağanüstü katkılarda bulunmuştur.

Erasmus School of Economics, gelecekteki ekonomik meselelere bilimsel bilgi veren ve hükümet ve firmalara yönelik endişe konusu olan konulara cevap vermeyi amaçlayan uluslararası üne sahip bir enstitüdür. Okulun odak noktası, hepsi ekonomik açıdan, bilimsel bilginin yaratılması, yayılması ve uygulanması üzerinedir. Erasmus İktisat Okulu, disiplindeki en yeni anlayışlara dayanır. Uluslararası bilimsel ortaklarla işbirliği yapar ve Rotterdam şehrinin taşımacılık ve sanayi merkezi olarak sahip olduğu eşsiz konumla ilgili iş konularında yerel temellere sahiptir.

Kampüs Özellikleri

Erasmus Üniversitesi Rotterdam'ın merkezi, şık yeni Rotterdam Centraal tren istasyonu da dahil olmak üzere (aynı zamanda EUR'ya giden tramvay veya metroya da binebileceğiniz) Rotterdam şehir merkezine bisikletle 15 dakikalık rahat bir yolculuk mesafesindeki Woudestein kampüsümüzdür. öğrenciler ışıkla dolu yeni Polak binasında veya son teknoloji üniversite kütüphanemizde ders çalışır, Erasmus Food Plaza'da bir kahve içer veya tiyatroda veya Café in de Smitse'de bir etkinliğe katılır. Kampüs içi spor merkezinde diğer birçok dersin yanı sıra fitness, dans, spinning, squash ve tenis de sunulmaktadır.

Campus Woudestein, Rotterdam Erasmus Üniversitesi'nin merkezi noktasıdır. Kampüste her şeyi bulabilirsiniz: spor tesisleri, restoranlar, üniversite kütüphanesi, çalışma yerleri ve tabii ki çok sayıda konferans salonu.

Kampüs içi veya kampüs dışı konaklama arayışınıza başlayın. Öğrenci konutları sizin sorumluluğunuzdadır. Size yolda yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla bilgi topladık. Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

  Mezun İstatistikleri

  Sıralamalar

  Erasmus Ekonomi Okulu, disiplinlerinde (ekonomi, ekonometri) en iyisi olmayı ve araştırma ve öğretimde mükemmelliğe ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu, sıralamadaki performansıyla ölçülebilir.

  Erasmus İktisat Okulu'nun katıldığı ve en etkili olduğu düşünülen birçok uluslararası üniversite sıralaması vardır. QS Dünya Üniversite Sıralaması, Times Higher Education Sıralaması ve Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralaması. Sıralamaların çoğu araştırmaya odaklı ancak bazıları son birkaç yılda çok boyutlu hale geldi.

  Yukarıda belirtilen etkili sıralamalar, araştırmaların yanı sıra daha fazla göstergeye dayalı, daha dengeli bir sıralama sistemine talep olduğunu belirlemiştir. Bu nedenle, üniversiteye ilişkin kesinlikle daha dengeli ve doğru bir bakış açısı sunan daha fazla göstergeyi dahil ederek metodolojilerini ayarladılar.

  QS Dünya Üniversitesi Sıralaması

  • Hollanda'da 2.
  • Avrupa'da 14'üncü
  • Dünyada 44'üncü

  QS Sıralaması

  QS Dünya Üniversite Sıralaması, Erasmus Ekonomi Okulu'nun Ekonomi/Ekonometri alanında özellikle iyi puan aldığı çok yönlü sıralamalardan biridir.

  Araştırma şu anda 2.000'den fazla üniversiteyi ele alıyor ve 700'ün üzerinde yer alıyor.

  Neden Ekonomi Erasmus Okulu

  Erasmus Ekonomi Okulu, her akademik yılda 7000'den fazla Hollandalı ve uluslararası öğrenciyi ağırlar ve ekonomik disiplinler ve ekonometride birinci sınıf eğitim sunar.

  Üç ana ilkesini takip ederek:

  • Önce kalite
  • En iyi araştırmanın en iyi eğitimle entegrasyonu
  • Mevcut ve gelecekteki gerçek dünya sorunlarına temel bir ekonomik odaklanma

  Erasmus Ekonomi Okulu, 2023 yılına kadar Okul'un dünyadaki ekonomi ve ekonometride lider bir akademik marka olarak yerini güvence altına almasını sağlayacaktır.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  Hollanda'nın en iyi 2. üniversitesi

  QS Sıralaması (2021)

  Avrupa'nın en iyi 13. üniversitesi

  QS Sıralaması (2021)

  Dünyanın en iyi 43. üniversitesi

  QS Sıralaması (2021)

  Ekonomi Erasmus Okulu Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Rotterdam

   Erasmus School of Economics P.O. Box 1738, 3062PA, Rotterdam

  programlar

  Chat with students

  sorular