Keystone logo
© The University of Fredericton
Emily Carr University of Art + Design

Emily Carr University of Art + Design

Emily Carr University of Art + Design

Tanıtım

Emily Carr Sanat + Tasarım Üniversitesi (ECU)

Emily Carr University of Art + Design (ECU), kendini sanat, tasarım ve medya eğitimine adamış birinci sınıf bir üniversitedir. ECU, 2020-2021 için QS Rankings tarafından Kanada'daki en iyi sanat ve tasarım üniversitesi ve dünya çapındaki en iyi 50 üniversite arasında yer aldı.

Doğal güzelliği, çeşitli nüfusu ve yaratıcı merkezi ile tanınan bir şehir olan Vancouver, BC'de yer almakta ve bu da onu Emily Carr için mükemmel bir ana üs haline getirmektedir. Birden fazla galeri, bir sanat meydanı, bir kitapçı, bir kütüphane ve çok sayıda yemek seçeneği ile yıl boyunca görülecek ve yapılacak çok şey var.

Tüm lisans dereceleri benzersiz Foundation programı ile başlar. Bu giriş programı, çeşitli akademik ve stüdyo sınıflarında temel beceriler ve dönüştürücü deneyimler sağlar. Hazırlık yılı, öğrencileri kişisel derece seçimleri yapmaları için yeni teknik bakış açıları, hayati ilişkiler ve kritik içgörülerle donatır. Hazırlık yılının ardından, öğrenciler on bir ana dal ve yan dal arasından Tasarım Lisansı, Güzel Sanatlar Lisansı veya Medya Sanatları Lisansı derecelerine doğru seçim yaparak bireysel bir yol çizerler.

ECU, kendisini yalnızca üretmeye adamış Kanada'nın önde gelen kurumu olarak en yüksek kalitede disiplinler arası fakülte ve ilerici araştırma fırsatları sunar. Güzel Sanatlar ve Tasarım alanında yüksek lisans dereceleri, çağdaş yaratıcı topluma katkıda bulunmak için pratik bir sanatçı, tasarımcı ve hevesli bir profesyonel olarak fırsatları geliştirir.

Mezunlar ve öğretim üyeleri, hem kültür sektörü hem de ekonomi üzerinde muazzam bir etkiye sahip olan ödüllü yaratıcılar ve düşünce liderleri olarak uluslararası alanda tanınmaktadır. ECU, yaratıcılığı ve yaratıcılığın dünyayı nasıl şekillendirdiğini keşfetmeleri ve farklı düşünmeleri için öğrencileri, endüstriyi ve toplumu sürekli olarak meşgul eder.

Emily Carr University'de tasarlamak, yaratmak ve yapmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri geliştireceksiniz. Ancak nasıl yaratacağınızı öğrenmenin ötesinde, neden yarattığınızı ve yeteneklerinizi bir sektörde, toplumda veya daha geniş bir dünyada fark yaratmak için nasıl yönlendireceğinizi öğreneceksiniz.

Sanat, medya ve tasarım alanlarında yeteneğiniz var. Dünyayı değiştirmek için kullanın.

Yaratmak. Değiştirmek.

Emily Carr'da.

Kampüs Özellikleri

Konut seçeneklerini merak mı ediyorsunuz?

Emily Carr'ın öğrencileri, özel kiralama, ortak kiralama, geçici barınma ve aile yanında konaklama gibi birçok seçenekle kampüs dışında yaşıyor. Özel web sitemiz, sizin için doğru konaklama yerini bulma kılavuzumuzdur.

  Burslar ve fon sağlama

  Öğrenciler akademik yolculukları boyunca destekler.

  Gelen öğrenciler, mevcut öğrenciler ve mezun olan öğrenciler çeşitli finansman desteği almaya uygun olabilir. Bu, harici bursları, bursları, giriş burslarını, öğrenim burslarını, Aborijin öğrenciler için fonları ve mezun öğrenciler için ödülleri içerir.

  Mevcut olan en fazla seçeneğe sahip olduğunuzdan emin olmak için finansman fırsatlarınızı erkenden araştırmanızı öneririz. Ödül ve finansman başvuruları için son tarihlere uymak sizin sorumluluğunuzdadır.

  Neden Emily Carr Sanat Üniversitesi + Tasarım

  Emily Carr Sanat ve Tasarım Üniversitesi, diğerlerinden farklı olarak hem lazer odaklı hem de uygulama ve doğası gereği sonsuz olan öğrenciler, öğretmenler, düşünürler ve yaratıcılardan oluşan bir okuldur. 1925'te kurulan, British Columbia'da yalnızca yaratıcı sektörde ve bununla ilişkili bilgi ekonomisinde eğitim ve araştırmaya adanmış tek uzmanlaşmış, akredite, devlet, orta öğretim sonrası üniversitesiyiz. Araştırma, eleştirel teori ve stüdyo pratiğini disiplinler arası bir ortamda birleştiriyor, kişisel ve profesyonel uygulamalarımızın entegrasyonuyla çalışmalarımızı güçlendiriyoruz. Stratejimiz, tesislerimiz, ortaklıklarımız ve kaynaklarımız, gelecek nesil yaratıcı ve kültürel liderleri desteklemek için diyaloğu, ifadeyi ve açık bağlantıları teşvik etmek için bilinçli olarak öğrenci merkezlidir.

  Vancouver'daki ana üssümüz - canlılığı, güzelliği ve benzersiz yaşanabilirliği ile tanınan genç ve canlı bir şehir - temel inancımızı yansıtıyor: Yaratıcılık her zaman bireysel ve toplu olarak en büyük doğal kaynağımız olacak. Bu inançtan ilham alan programlarımız, görsel sanatlar, medya sanatları ve tasarım alanlarında lisans, yüksek lisans ve uygulamalı araştırmaların yanı sıra bu alanlarda profesyonel sertifikalar, üniversite öncesi ve yaşam boyu öğrenme sunmaktadır.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  Sanat ve Tasarımda 40.

  QS Dünya Üniversite Sıralaması (2020)

  Altın Sertifikası

  LEED

  1 Numaralı Sanat ve Tasarım Üniversitesi - Kanada

  QS Dünya Üniversite Sıralaması (2020)

  Sanat + tasarım alanında dünyanın 30. üniversitesi

  QS Dünya Üniversite Sıralaması (2021)

  Sanat + tasarım için Kanada'da 1 numara

  QS Dünya Üniversite Sıralaması (2021)

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Galeriler ve Kitapçılar

  • Libby Leshgold Galerisi
  • Kitapları oku
  • ECU Basın
  • Michael O'Brian Exhibition Commons
  • RBC Medya Galerisi ve Fakülte Galerisi.

  Mağazalar ve Stüdyolar

  • Vakıf Mağazası
  • Animasyon
  • Seramikler
  • İletişim tasarımı
  • Ahşap dükkanı
  • Dijital Fabrikasyon Laboratuvarı
  • FMSA
  • Esnek Malzemeler Laboratuvarı
  • Etkileşim dizaynı
  • Metal Dükkanı
  • Fotoğrafçılık
  • Medyayı yazdır
  • Heykel
  • Yumuşak Mağaza
  • Sedyeler + Yüzeyler Ahşap Mağazası
  • Malzeme Önemlidir
  • Karma Gerçeklik Laboratuvarı
  • WIP Laboratuvarı

  Emily Carr Üniversitesi Öğrenci Birliği, üniversitenin birçok kulübünü ve öğrenci girişimini bağımsız olarak yönetmektedir. Kulüplerin kadrosu her yıl değişse de, bazı uzun süredir devam eden gruplar arasında Animasyon Kulübü, Emily Queers, Sosyal Uygulama Mutfağı, Doodle Kulübü, Intervarsity (eski adıyla Emily Carr Christian Topluluğu) ve daha fazlası, öğrenciler için mevcut olan grupların çeşitliliğinin tadına varmanızı sağlar. dahil olmak için.

  Doğu ve batı Vancouver'ın eski sanayi topraklarında kesiştiği noktada, kampüsümüz Vancouver'ın yaratıcı endüstrilerinin yeni kalbinin ön saflarında yer almaktadır.

  Dijital Medya Merkezi'nin (577 Great Northern Way) yanı sıra Equinox ve Monte Clarke galerilerinin (525 Great Northern Way) yanında bulunan ünlü kurum, bu hızla gelişen kültürel ve teknolojik yenilik bölgesinde merkezi bir merkezdir. Birden fazla galeri, bir sanat meydanı, bir kitapçı, bir kütüphane ve çok sayıda yemek seçeneği ile - yıl boyunca hem yerel halk hem de turistler için görülecek ve yapılacak çok şey var.

  İster yürüyün, ister bisiklete binin, ister transit sürün, ister araba sürün, Emily Carr'ın çarpıcı tesisinin bembeyaz parlak dış cephesini kaçıramazsınız. Önde gelen Kanadalı mimarlık firması Diamond Schmitt Architects tarafından tasarlanan bina, canlı renkli camlarla öne çıkıyor: 15 renkli palet, öğretim üyeleri ve ressamlar Landon Mackenzie ve Ben Reeves tarafından tasarlandı ve kurumun adaşı ve BC'nin eserlerinde bulunan renkleri yansıtıyor. sanatçı, Emily Carr.

  Okulun dikkate değer ilgi çekici yerlerinin çoğu, ana veya batı girişinin yakınında bulunur. İçeri girerken, ana girişin hemen dışında yer alan kendine özgü parlak kırmızı çiçek şeklindeki binayı göreceksiniz. Sözde "Kırmızı Petal" köşk (525 Great Northern Way), Nemesis Kahvesi'nin gelecekteki evidir.

  İçeri girdiğinizde giriş, üniversitenin İkinci Seviyesine çıkar. Hemen solunuzda, Libby Leshgold Galerisi tarafından karşılanacaksınız. Her gün 12'den 17'ye kadar açık olan çağdaş sanat galerisinde hem yerleşik hem de gelişmekte olan sanatçıların yerel ve uluslararası sergileri yer alıyor. Galeri ayrıca sanatçıların konuşmaları ve konferansları da dahil olmak üzere bir dizi halka açık etkinlik ve programa ev sahipliği yapıyor.

  Galeriye bağlı olan READ Books, ziyaret edilmesi gereken başka bir yer. Batı Kanada'daki sanat odaklı kitapçılardan biri, türünün tek örneği hediyelik eşyalar bulmak için harika bir yer. Kitabevinin benzersiz koleksiyonu, sergi katalogları, sanatçı monografileri, sanatçı kitapları, sanat dergileri, grafik romanlar ve müzeler, galeriler, üniversiteler ve bağımsız yayınevleri tarafından yayınlanan kitapları içerir. Galeri gibi, READ Books da okumalar, kitap lansmanları ve imzalar gibi halka açık etkinliklerin barındırıldığı bir sosyal alan olarak ikiye katlanıyor.

  Aynı koridor boyunca, okulun en büyük oditoryumu olan Reliance Tiyatrosu'nu bulacaksınız. Koridorun en ucunda, tiyatronun balkon girişlerinin yanında, uluslararası üne sahip heykeltıraş Joe Fafard tarafından at sırtında boyalı bronz Emily Carr figürü ile karşılaşacaksınız. Tiyatronun İkinci Kattaki balkon girişinin ahşap kapılarının ve zemin kattaki girişlerinin Yerli mezunlar Dean Heron, Xwalacktun ve Edwin Neel tarafından oyulmuş olduğuna dikkat edin. Bunlar, tesis genelinde birçok ofis ve sınıfı süsleyen Yerli sanatçıların oyulmuş kapılarından sadece birkaçı.

  Ana salondan atriyuma doğru yürürken, İkinci Seviye boyunca uzanan Michael O'Brian Exhibition Commons'ı göreceksiniz. Dönen sergi ve pedagojik alan, sık sık Emily Carr öğrencileri ve öğretim üyelerinin çalışmalarını sergiliyor. Bitişikteki RBC Medya Galerisi, yeni medya ve video kurulumlarını sergilemeye adanmıştır. Her iki alan da Emily Carr topluluğunun üyelerinden oluşan bir komite tarafından programlanıyor.

  Kampüsün kalbi Ron Burnett Library + Commons'tır. En yağmurlu günlerde bile doğal ışıkla dolan iki katlı kütüphanenin basılı ve medya koleksiyonları çağdaş sanat, medya ve tasarıma odaklanıyor. Konunun uzmanlık alanları arasında sanat tarihi, eleştirel ve kültürel çalışmalar, tasarım araştırmaları ve tipografi gibi diğer yaratıcı uygulamalar bulunmaktadır. Yılda 30 $ karşılığında, kütüphanenin Topluluk Borçlu kartına sahip olan herkes materyalleri ödünç alabilir.

  Kütüphanenin ikinci katı, geniş bir grafik roman ve sanat dergisi koleksiyonuna sahiptir - zaman geçirmek için mükemmel bir tahta oyunlarından bahsetmeye gerek yok.

  West Coast ressamı Francine Peters'ın (eski adıyla Fred) hayranları, asma katta sanatçının mükemmel bir poster koleksiyonunu bulacaklar. DVD ve VHS'de film ve video izlemek için bir izleme istasyonu da dahil olmak üzere kütüphanenin kitap varlıklarının çoğu birinci katta bulunur. Merdivenin solunda Sanatçı Kitapları ve Özel Koleksiyonlar odasını göreceksiniz. Bu koleksiyon, 1960'lardan günümüze kadar kitap formundaki nadir sanat eserlerine odaklanmıştır ve bir sanatçı veya sanatçı topluluğu tarafından hazırlanmış, basılan, üretilmiş veya değiştirilmiş kitaplara adanmıştır.

  Kütüphanenin Arşiv Koleksiyonu, Emily Carr'ın ilk günlerinden kalma üniversite fotoğrafları, akademik takvimler, öğrenci yayınları ve hatıraları içerir. Bunlardan bazıları, Özel Koleksiyonlar odasının hemen dışındaki bir zaman çizelgesi boyunca sergileniyor.

  Kütüphanenin tam karşısında, bir şeyler atıştırmak için The Caf'e uğrayın. Menüsü kahve ve unlu mamullerden sandviç ve salatalara, makarnalara, suşi ve pirinç kaselerine kadar birçok seçenek sunuyor. Güneşli bir günde, devasa açık verandası piknik yapmak için mükemmel bir yerdir, insanlar North Shore dağlarının ve Vancouver şehir merkezinin manzarasını seyredip tadını çıkarırlar.

  Daha fazla İtalyan yemeği için, Loafe Cafe'nin kampüsün doğu girişinin yakınında lezzetli odun ateşinde pişirilmiş pizzalar servis eden bir seviye aşağısındaki kardeş işletmesi Loafe Mini Pizzeria'yı deneyin.

  Köşeye sıkışmış Fakülte Galerisi, okulun öğretim üyeleri ve mezunları tarafından sanat eserlerini ve araştırmaları sunmaya adanmış dönen bir sergi alanıdır.

  Emily Carr'a hiçbir ziyaret, okulun doğu girişinin hemen dışındaki Wilson Arts Plaza'yı ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz. Şehirdeki tek sanat plazasında animasyon, film ve video enstalasyonları için tümü Vancouver Şehri'nin kamu sanat komitesi küratörlüğünde dijital bir ekran bulunuyor. Ziyaretiniz sırasında, açık hava meydanında sergilenen diğer pop-up halka açık sanat enstalasyonlarına veya hatta devam eden bir yoga dersine rastlayabilirsiniz. Vancouver'ın doğu tarafında çok ihtiyaç duyulan bir kamusal alan olan açık hava plaza, okul ve halka açık etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

  Hemen yan tarafta, Dijital Medya Merkezi'nin kuzey tarafında pazartesiden cumaya 11: 30'dan 14: 00'a kadar öğle yemeği için açık yemek kamyonları bulunabilir. Kamyonlar ve saatleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vancouver Street Food'a bakın.

  Yakındaki Pleasant Dağı ve Olimpiyat Köyü'nde kampüs dışında birçok yemek seçeneği vardır. En yakını, Center for Digital Media'da Emily Carr'ın karşısındaki caddede bulunan Kafka Coffee (577 Great Northern Way). Yerel sanatçılara uygun fiyatlı sergi alanı sağlamasıyla da bilinen kahve dükkanı, müşterilere açık hava masa tenisinde oynamaları için kürek bile ödünç veriyor.

  Emily Carr Sanat Üniversitesi + Tasarım Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 global rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Vancouver

   520 East 1st Ave, V5T 0H2, Vancouver

  sorular