Keystone logo
De Montfort University İleri Klinik Uygulama MSc
De Montfort University

İleri Klinik Uygulama MSc

Leicester, Birleşik Krallık

Request duration

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

İleri düzey pratisyen, belki de bir uzmandan daha yüksek düzeyde, yüksek düzeyde beceri, yeterlilik ve özerk karar verme ile karakterize edilir, ancak elbette bir pratisyen, ileri düzeyde uzmanlaşabilir. Daha basit bir açıklama, uzmanın uzmanlık alanında yüksek düzeyde çalıştığı, ancak bunun dışında kaldığında acemiliğe döndüğü olabilir; İleri düzey pratisyen, uzmanlık alanında daha üst düzeyde çalışır, ancak diğer alanlara da ileri düzeyde uygulama getirebilir. Sağlık Bakanlığı (2010), bunun belirli bir rolden ziyade bir uygulama düzeyi olduğunu öne sürdü.

Ulusal olarak, ACP rollerinin son derece çeşitli doğası nedeniyle, bir hastayı fiziksel olarak muayene etme yeteneği gibi çok geniş kısıtlamaların ötesinde, bir dizi 'yeterlilikler' listesi tanımlamanın imkansız olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, bazı konularda herkes için ortak olması gereken geniş bir fikir birliği vardır. Bunlar, gelişmiş uygulamanın 'dört ayağı' olarak tanımlanmıştır:

De Montfort Üniversitesi'ndeki MSc ACP, bunları bir araya getirir ve yüksek oranda istihdam edilebilir, yetenekli bir mezun verir. Bu kurs sizi yetkin kılmayacak - hiçbir kurs yapmayacak - ancak size yeterliliği geliştirmek ve daha sonra güçlü bir klinik odak ile uzman olmak için eğitim zemini sağlayacaktır.

Müfredat, rolün hem akademik hem de klinik taleplerini karşılamak için klinisyenler, akademisyenler ve yerel stratejik ortakların uzman tavsiyeleri ile tasarlanmıştır. İyi bilgi alışverişini sağlamak için fakülte ve klinik personeli arasında düzenli toplantılar yapılır. Öğrenci görüşü ve geribildirimi de dahil edilmiştir.

Tam MSc yapmak istemiyorsanız ve birinci basamakta bir istihdam sağlamak istemiyorsanız, o zaman PGDip Acil / Birinci Basamak Bakımda İleri Düzey Uygulamasını da düşünebilirsiniz.

Kabul şartları

Program içeriği

Burslar ve finansman

Program teslimi

Öğrenim ücretleri

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular