Keystone logo
© Domus Academy
De Montfort University

De Montfort University

De Montfort University

Tanıtım

De Montfort Üniversitesi

İngiltere'deki De Montfort Üniversitesi (DMU), her yıl yüzlerce Avrupalı öğrenciyi temel, lisans ve lisansüstü düzeyindeki 300 kursumuzdan biri için ağırlamaktadır. Yaklaşık var. 4 fakültemizde okuyan 25.000 öğrenci; İş kanunu; Sağlık ve Yaşam Bilimleri; Bilgisayar, Mühendislik ve Medya; Sanat, Tasarım ve Beşeri Bilimler.

ACCA (Chartered Certified Accountants), RIBA (Royal Institute of British Architects) ve Institute of Engineering and Technology (IET) gibi profesyonel kuruluşların akreditasyonlarının uzun bir listesine sahibiz, bu da öğrencilerin mezun olduktan sonra mesleki yeterliliklerden muafiyet kazanabilecekleri anlamına gelir.

DMU, 2017 Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesinde Altın olarak sıralanmaktan gurur duyuyor, bu da en yüksek kalitede öğretmenlere sahip olduğumuz ve derecelerimizin istihdam edilebilirlik açısından bizi ülkede ilk 20'ye yerleştiren sektörle son derece iyi bağlantılı olduğu anlamına geliyor. Öğrenciler unutulmaz uluslararası deneyimlerden ve etkileyici binalar, güzel yeşil alanlar ve sosyalleşmek için harika yerler ile 21. yüzyıldan kalma bir üniversitede harika tesislerden yararlanır.

DMU ile ilgili en etkileyici şeylerden biri, canlı Leicester şehrinin tam merkezinde bulunan kampüsümüzdür. Kampüs içinde ve çevresinde bulunan, tümü kampüse ve Şehir Merkezine yürüme mesafesinde, yüksek kalitede en-suite banyolu yatak odaları sunan 15'ten fazla öğrenci salonu bulunmaktadır.

Leicester şehri, İngiltere'de yaşanabilecek ve çalışılabilecek ilk 10 şehirden biri olarak seçilmiştir ve aynı zamanda öğrenciler için yaşanabilecek en uygun fiyatlı şehirlerden biridir.

Burslar ve finansman

Uluslararası Öğrenciler için çeşitli burslarımız var.

Uluslararası Burs: 1500 £ (ilk gelen, depozito alındıktan sonra hizmet verilir. Sınırlı kullanılabilirlik)

Erken Ödeme İndirimi: 500 £ (depozito alındıktan sonra).

Yüksek Başarı Bursu: Burs, 2021/2022 dönemi boyunca bizimle çalışmak isteyen uluslararası ücret ödeyen öğrenciler için kurs ücreti indirimi veya tam ücret feragatnamesi olarak verilecektir. lise veya dengi eğitimlerinde ve tam zamanlı lisans programlarımızdan birine kabul teklifinde bulunuyorsunuz.

Daha fazla bilgi için lütfen üniversite web sitesini ziyaret edin.

Neden De Montfort Üniversitesi

 • Mezun Beklentileri için 20. sırada (The Times & Sunday Times Good University Guide 2020)
 • Times Higher Education's Impact Rankings 2020 tarafından genel olarak tanınan kurumların ilk% 10'unda
 • 2017 Öğretimde Mükemmeliyet Çerçevesinde TEF Altın Ödülü - yüksek öğretimde öğretim kalitesinin devlet tarafından onaylanan tek ölçüsüdür.
 • Geleceğin Kampüsü - DMU, kampüsünü dönüştürmek, Leicester'da yeni yeşil alan yaratmak ve yenilenebilir enerji teknolojisini kullanmak için 136 milyon £ yatırım yaptı. En büyük kampüs binalarından dördü, 1.110'dan fazla güneş paneli aracılığıyla yenilenebilir enerji üretiyor ve bir odun biyokütle kazanı fosil yakıtları yakma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.
 • 2030 İklim Eylemi - 100'den fazla öğrenci ve personel, ulaşım, giysi, denizaşırı seyahat ve yemek gibi seçimlerin gezegeni nasıl etkilediğini anlamak için karbon okuryazarlığı eğitimine katıldı. DMU ve Leicester Üniversitesi, şehir okullarında eğitim vermek için Leicester Şehir Konseyi ile işbirliği yaptı. DMU, 2005'ten beri karbondioksit emisyonlarını yarı yarıya düşürdü.

De Montfort Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

Ödüller ve Akreditasyonlar

Akredite

Genel Eczacılık Konseyi (GPhC)

İşletme ve Hukuk

CIM, ACCA, ABS

Yönetim ve İşletme

Charted Management Institute

Dünyanın En İyi Moda Okulları

Business of Fashion ödülleri (2019)

İngiltere Moda ve Tekstil'de 7. sırada

Muhafız (2020)

Mimari

RIBA (Bölüm I, II), CIAT, IED

Öğrenci hizmetleri ve tesisleri

 • QEII Dinlence Merkezi öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve genel halka 25 metrelik bir yüzme havuzu, tırmanma duvarı, sekiz kort spor salonu, spor salonu ve dans stüdyosu dahil olmak üzere son teknoloji olanaklar sunmaktadır.
 • Uluslararası Öğrenci Hizmetleri: Uluslararası Ofis bölgesel temsilcileri, Uluslararası Karşılama Haftası, Dostluk programı, İngilizce dersleri
 • Kütüphane hizmetleri: Yazılarınızı, çalışma becerilerinizi ve akademik pratiğinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek, Kütüphanede yerleşik bir öğretim görevlisi ekibi. Atölye çalışmaları, ödev açılır pencereleri, bireysel eğitimler ve çevrimiçi kaynaklar sunuyoruz.
 • İstihdam ve kariyer merkezi: ödüllü

Kampüsler

DMU'nun kampüsü Leicester'in kalbinde yer almaktadır. Tarih, modern başarılar ve çeşitli mirasla zengin.

Leicester'da yaşamanın ve çalışmanın avantajları çoktur - NatWest tarafından derlenen 2020 Öğrenci Yaşam Endeksi'nde Manchester ve Cambridge'in hemen arkasındaki İngiltere'deki ilk üç öğrenci şehri arasında yer almaktadır. Ayrıca, StartUpsGeek.com tarafından yayınlanan bir raporda bir iş kurmak için İngiltere'deki ilk 10 şehirden biri olarak seçildi ve Bankrate tarafından yapılan bir ankette sosyal ve çevresel sorunların üstesinden gelme söz konusu olduğunda Birleşik Krallık'taki en ilerici üçüncü şehir seçildi. İngiltere.

Leicester'da çok sayıda mağaza, restoran, bar ve canlı bir müzik, film, spor, komedi ve kültür karışımının yanı sıra sınırlar içinde ve çevresinde çok sayıda yeşil alan vardır. Öğrencilerimiz bize bunun "mükemmel büyüklükte" olduğunu söylüyor - etkilemek için yeterince büyük ve tarihi, ancak kompakt, arkadaş canlısı ve evi arayacak kadar güvenli.

De Montfort yakında Dubai'de bir kampüs açmaktan gurur duyuyor ve ufukta Orta Asya'daki diğer ülkelerde projelerimiz var.

Öğrenci yaşam tarzı

"Üniversitenin Leicester'da tarihi bir zeminde olmasına rağmen çok modern bir kampüse ve atmosfere sahip olmasına bayılıyorum. DMU gibi üniversitelerin geleceğin üniversiteleri olduğunu düşünüyorum!"
Rowan, Drama Çalışmaları

Leicester, Birleşik Krallık'ta yaşamak ve çalışmak için en iyi 10 şehirden biri olarak derecelendirilen çok kültürlü ve misafirperver bir şehirdir. Kampüsümüz şehir merkezine beş dakikadan daha az uzaklıkta ve işler normale dönmeye devam ettikçe, alışveriş, spor, müzik, tiyatro ve komedi dahil olmak üzere şehrimizin sunduğu her şeyin tadını çıkarmaya devam edebileceksiniz.

Konaklama

Yurtlarımız kampüse 15 dakikalık yürüme mesafesinde ve şehir merkezinde yer almaktadır.

Tüm uluslararası öğrenciler için konaklama garantisi veriyoruz.

Fiyatlar ne tür bir konaklama istediğinize bağlı olarak değişir: ebeveyn banyosu, ortak banyo, tüm daire vs.

Daha fazla bilgi için lütfen üniversite web sitesini ziyaret edin.

Konumlar

 • Leicester

  The Gateway, LE1 9BH, Leicester

sorular