Keystone logo
Centre international de formation européenne (CIFE)

Centre international de formation européenne (CIFE)

Centre international de formation européenne (CIFE)

Tanıtım

Centre International deformation européenne ( CIFE ) özel bir yüksek öğrenim ve araştırma enstitüsüdür. Jean Monnet Programı çerçevesinde Avrupa Birliği'nden özel fon alan altı belirlenmiş kurumdan biridir. Fransız entelektüel Alexandre Marc tarafından 1954'te kuruluşundan bu yana CIFE , başta uluslararası ve disiplinler arası çalışma programları aracılığıyla Avrupa entegrasyonunun sıkı bir savunucusu olmuştur.

Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler

Yaşayan ve Öğrenen Avrupa sloganı altında CIFE , Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler alanında öğrencilere bir yıl boyunca üç farklı ülkede eğitim görme fırsatı sunan farklı Yüksek Lisans programları sunmaktadır. CIFE 'nin AB Çalışmalarında Yönetici Yüksek Lisansı, çevrimiçi öğretimi farklı Avrupa şehirlerinde yüz yüze atölye çalışmalarıyla birleştirerek profesyonelleri hedef alıyor. CIFE , öğrencilere teori ve pratiğin kavşağında problem odaklı öğrenme sunarak mükemmel bir akademik öğretim sunar. Bu, ünlü akademik kurumlardan ve araştırma merkezlerinden gelen konuk öğretim üyeleriyle birlikte uluslararası fakültesi tarafından garanti edilmektedir. Programlarımızın çoğu, ortak üniversitelerle yakın işbirliği içinde yürütülmektedir. Akademik ağımızın ötesinde, uluslararası kuruluşlardan, özellikle de Avrupa Birliği'nden gelen profesyoneller, CIFE 'in programlarına eşit derecede önemli katkılarda bulunurlar.

Araştırma

CIFE'nin araştırma öncelikleri entelektüel mirasını ve akademik yetkinliğini yansıtıyor: Fransız-Alman ilişkileri, federalizm, enerji geçişi, sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği politikaları, siyasi ve sosyal teorideki eğilimler üzerinde özel bir odaklanma ile Avrupa Entegrasyonu. TEPSA ile birlikte Horizon 2020 konsorsiyumu "FEUTURE" üyesiyiz ve Türkiye-Avrupa ilişkilerinin geleceğine ilişkin farklı senaryolar üzerinde çalışıyoruz. CIFE , araştırma ortaklarıyla birlikte uluslararası akademik ağını genişletti ve uzmanlığını Batı Balkanlar, Doğu Ortaklığı ve Çin'e kadar genişletti.

yayın

CIFE'in araştırması, çoğuna CIFE web sitesi ve www.cairn.info aracılığıyla üç ayda bir yayınlanan "L'Europe en formasyon" dergisinden erişilebilen farklı yayınlarda mevcuttur.

L'Europe formasyonu tr iki dilli bir dergi (Fransızca / İngilizce) olan disiplinlerüstü yaklaşımı birlikte siyasi felsefesi, hukuk, ekonomi, sosyoloji ve kültür getiren Avrupa entegrasyonu, uluslararası ilişkiler ve federalciliktir uğraşıyor. Dergi ilk olarak 1960 yılında yayın hayatına başlamıştır ve akademik profilini geliştirmek için 2008 yılında bir bilim kurulu kurmuştur.

Ofisler

CIFE merkez ofisi Nice'de , şubeleri ise Berlin, Brüksel , İstanbul ve Tunus'ta bulunmaktadır.

Erasmus +

Avrupa Birliği Jean Monnet Programı (Erasmus+) çerçevesinde özel finansman almaktadır.

Mezunlar ve Mezunlar

CIFE Yüksek Lisans programlarının mezunları, Avrupa kurumlarında Kıdemli yetkililer, BM çerçevesinde politika görevlileri, yöneticiler, diplomatlar, danışmanlar, düşünce kuruluşları için araştırmacılar, lobiciler ve akademik uzmanlar olarak çalışmakta ve 100'den fazla ülkeden gelmektedir. Onlar bizim en iyi elçilerimiz.
CIFE Mezunlar ağında, Mezunlarımız CIFE ile iletişim halindedir ve düzenli olarak öğle yemeği tartışmaları, bölgesel toplantılar ve değişen Avrupa başkentlerinde düzenlenen yıllık uluslararası Mezunlar etkinliği ile CIFE düzenlediği etkinlikler aracılığıyla Avrupa meselelerinden haberdar olurlar.

Mezun İstatistikleri

Merkezi uluslararası de formasyon européenne (CIFE) Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

Konumlar

 • Berlin

  CIFE in Germany Bundesallee 23, D - 10717, Berlin

 • Nice

  CIFE in France 81, rue de France, 06000, Nice

 • Brussels

  CIFE in Belgium c/o Fondation Universitaire Rue d'Egmont 11, 1000, Brussels

 • Vienna

  Vienna, Avusturya

  sorular