Keystone logo
Charles Darwin University

Charles Darwin University

Charles Darwin University

Tanıtım

Charles Darwin Üniversitesi

Charles Darwin Üniversitesi (CDU), kuzey Avustralya'da bulunan, 100'den fazla bölgesel ve uzak konumda 11 kampüs ve eğitim merkezinde 69'dan fazla milletten 24.000 öğrenciye eğitim veren sürdürülebilir, yenilikçi, yaratıcı ve kapsayıcı bir yeni dünya üniversitesidir; ve esnek, çevrimiçi öğrenme yoluyla ülke çapında. CDU, Lisansüstü İstihdam ve Maaş Sonuçları açısından Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir ve küresel üniversite sıralamalarında sürekli olarak performans göstermektedir.

Adaşımız Charles Darwin gibi biz de farklı düşünüyoruz. Kuzey Bölgesi, Avustralya ve Asya bölgesindeki yerimiz yeni fikirleri ve yenilikçi yaklaşımları teşvik etmektedir. Biz genciz, yenilikçiyiz ve daima geleceğe bakıyoruz. Çağımızın sorunlarının ve adaletsizliklerinin bilincindeyiz ve yeni çözümler arıyoruz.

Herkesin olumlu bir etki yaratabileceğine inanıyoruz. Çünkü beceriler, eğitim, bilgi ve araştırma hayatları değiştirebilir.

Onları bağlantı kurmak, keşfetmek ve büyümek için bir araya getiriyoruz.

Bizi yeni bir dünya üniversitesi yapmaya yardımcı olanın, getirdiğiniz benzersiz deneyimler, bakış açıları ve görüşler olduğuna inanıyoruz.

CDU yaptığınıza inanıyoruz. Yeni dünyaya katılmak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Yeni dünyayı inşa etmek için bize katılın.

Kampüs Özellikleri

CDU'da bütçenize ve yaşam tarzınıza uygun çeşitli konaklama seçeneklerine sahipsiniz. International House Darwin'deki (IHD) Casuarina kampüsümüzün arazisinde kampüste yaşamak isteyebilirsiniz. IHD, kütüphaneye, diğer kampüs olanaklarına kısa bir yürüyüş mesafesindedir ve Casuarina Square alışveriş merkezine sadece kısa bir otobüs yolculuğu mesafesindedir.

Kampüste yaşamak size Avustralya'nın dört bir yanından ve dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışma ve kampüs tesislerine kolay erişim sağlarken kampüs yaşamına katılma şansı verecektir.

Darwin'in canlı tropikal ortamında yemyeşil bahçelerle çevrili International House Darwin (IHD), Charles Darwin Üniversitesi Casuarina kampüsünde yer almaktadır. Territory'nin açık hava yaşam tarzının ortasında canlı ve birbirine bağlı bir topluluğa sahip olan IHD, özenli bir ortamdır.

Alice Springs öğrenci konaklaması (ASSA), CDU öğrencileri, yerleştirme yapan diğer üniversitelerden öğrenciler, CDU personeli ve misafir misafirler ve gruplar için konaklama sağlar. İki evde iki kişilik ve tek kişilik odalardan birini seçebilir ve ortak mutfak alanlarından, self servis çamaşırhaneden ve CDU/ Eduroam ağı üzerinden WiFi erişiminden yararlanabilirsiniz.

Konaklama hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

CDU'nun yaklaşık 22.000 öğrencisi ve 70'den fazla farklı ülkeden yaklaşık 2000 uluslararası öğrencisi vardır. Bu, çalışma ve kariyer gelişimi için gerçekten kapsayıcı çok kültürlü bir ortam için zemin hazırlar. Ana kampüsümüz Darwin'deki Casuarina banliyösünde yer almaktadır ve ayrıca Palmerston, Darwin Waterfront, Alice Springs, Sidney, Melbourne ve Perth'de çalışma yerleri bulunmaktadır.

Casuarina, Kuzey Bölgesi

Casuarina kampüsü, Darwin CBD'ye sadece 15 dakikalık sürüş mesafesindeki ana kampüsümüzdür. 56 hektarlık yemyeşil tropik bahçeler arasında yer alan kampüs, özel bilim, mühendislik, sağlık ve tıp laboratuvarları, kütüphane ve kampüs içi öğrenci konaklaması dahil olmak üzere son teknoloji tesislerden oluşmaktadır. Casuarina kampüsü, sahile ve Darwin'in en büyük alışveriş bölgesi Casuarina Meydanı'na yakındır. Düzenli, uygun fiyatlı toplu taşıma ile hizmet verilir ve banliyölere ve şehir merkezine geniş bisiklet yolları ile bağlanır.

Darwin Waterfront, Kuzey Bölgesi

Waterfront kampüsümüz, Darwin'in heyecan verici Waterfront semtinin tam kalbinde ve Darwin şehir merkezinden beş dakikalık yürüme mesafesinde en yeni ve en modern tesisleri sunmaktadır. Darwin Kongre merkezi, mağazalar ve tüm yıl boyunca yüzebileceğiniz Waterfront dalga havuzu ve lagünün yakınında yer almaktadır. Buna ek olarak, kampüs Asya Pasifik İşletme ve Hukuk Fakültesi'ne ve CDU Uluslararası Koleji'ne ev sahipliği yapar ve Darwin'in CBD'sinde bulunan iş, endüstri ve Devlete kolay erişime sahiptir.

Palmerston Kampüsü, Kuzey Bölgesi

Palmerston kampüsümüz Darwin şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta ve Palmerston şehir merkezine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kampüs, kapsamlı bir eğitim mutfağı, fırın ve bar ve ticari bir eğitim restoranı dahil olmak üzere modern tesislere sahiptir.

Alice Springs Kampüsü, Kuzey Bölgesi

Alice Springs kampüsümüz, Alice Springs'teki öğrenciler için başlıca ticari aşçılık ve konaklama merkezidir. Kampüs, kapsamlı bir eğitim mutfağı, fırın ve bar ve ticari bir eğitim restoranı dahil olmak üzere modern tesislere sahiptir.

CDU Sydney'de eğitim

CDU Sydney kampüsünde, dünyanın en yaşanabilir ve heyecan verici şehirlerinden biri olan Sidney'de eğitim görmeyi ve yaşamayı seçebilirsiniz. Muhteşem limanı, Sidney Opera Binası, plajları ve sıcakkanlı yerlileri ile dünyaca ünlü Sidney, hayat dolu bir şehirdir. Buna ek olarak, Sydney kampüsümüz, uluslararası öğrenciler için hemşirelik ve ebelik kurslarında uzmanlaşmıştır ve lisans ve lisansüstü düzeylerde programlar sunmaktadır.

  Burslar ve fon sağlama

  Bir CDU bursu, tam potansiyelinize ulaşmanız için size inanılmaz fırsatlar ve destek sağlar.

  CDU, olağanüstü akademik başarı gösteren uluslararası öğrencilere, Avustralya'da eğitim görme hayallerini gerçekleştiren bir dizi burs sunmaktadır. Burs alanlarımızın çoğu, dünya çapında ve yerel topluluklarında olumlu bir etki yaratmaya devam etti. Akademik mükemmellik ve yüksek kişisel başarı siciliniz varsa, bu hayat değiştiren burslardan birine hak kazanabilirsiniz.

  Burslar hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

  Neden Charles Darwin Üniversitesi

  Yüksek Lisans Maaşları

  CDU, lisansüstü istihdam sonuçları açısından bir numaralı Avustralya üniversitesidir.

  Çevrimiçi Öğrenmede Lider

  CDU, e-öğrenmede bir öncüdür ve yaklaşık 20 yıldır çevrimiçi kurslar vermektedir. CDU ile çevrimiçi eğitim görürken, araştırma ve çevrimiçi eğitim sunumunda lider olan yenilikçi, çok sektörlü bir üniversitede eğitim alıyor olacaksınız.

  Kişiye özel

  Küçük sınıf boyutları ile öğretim görevlileri adınızı bilir ve kişiselleştirilmiş destek ve tavsiye sağlar.

  destekleyici

  Başarınızı sağlamak için eğitiminiz boyunca sizinle birlikte çalışacak akademik personelden ve özel Uluslararası Öğrenci Destek ekibinden destek alacaksınız.

  Uygun

  Casuarina'daki ana kampüsümüz, üniversiteyi tropik çevrelere bağlayan bisiklet yolları ve birkaç dakika uzaklıktaki güzel bir plaj da dahil olmak üzere doğayla çevrilidir. Uygun fiyatlı toplu taşıma, kampüsü Darwin Merkezi İş Bölgesi'ne (CBD) bağlar.

  Çift sektörlü üniversite, Mesleki Eğitim ve Öğretim ve lisans derslerinden araştırma yoluyla lisansüstü ve yüksek derecelere kadar herkes için bir yoldur.

  Ödüller ve Akreditasyonlar

  #2 Avustralya üniversitesi

  Lisans Tam Zamanlı İstihdam Sonuçları

  #1 Avustralya üniversitesi

  Lisansüstü Tam Zamanlı İstihdam Sonuçları

  En iyi 100 üniversite

  Asya Pasifik

  Dünyanın en iyi 100 üniversitesi

  Kaliteli eğitim

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Bir CDU öğrencisi olarak, konaklama yardımı, kariyer tavsiyesi, eğitim desteği ve kişisel destek dahil olmak üzere çok çeşitli ücretsiz hizmetlere erişebileceksiniz. Kendini işine adamış personel ayrıca çalışma planınızı geliştirmeniz için size yardım edebilir ve çalışmalarınızda ilerlemenize destek olabilir. Uluslararası öğrenciler için sunduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Uluslararası öğrenci desteği
  • Akademik ve İngilizce dil desteği
  • 7/24 Çevrimiçi özel ders
  • Bireysel istişareler ve çalıştaylar
  • Akran Destekli Çalışma Oturumları
  • Ücretsiz havaalanında karşılama
  • Kariyer ve istihdam desteği
  • Erişim ve dahil etme
  • Öğrenci danışmanlığı
  • CDU Kütüphanesi
  • CDU Arkadaş Programı

  CDU'da herkes için bir şeyler vardır ve öğrencilik hayatı ne yaparsanız yapın o olabilir. Yolculuğunuz veya ilgi alanlarınız ne olursa olsun kendinizi güvende hissedebilirsiniz; birçok sosyal, kültürel ve kişisel gelişim programlarımız aracılığıyla destek ve dostluk bulabilirsiniz.

  Katılın

  Diğer öğrencilerle bağlantı kurmak, arkadaşlık ve destek sağlayabilir ve ödevleri ve sınavları tamamlamanın stresini yönetmenin bir yolunu sağlayabilir. Ayrıca, Darwin'de bulunan öğrenciler, CDU'nun bazı dernekleri, kulüpleri ve toplulukları veya öğrenci elçisi programı aracılığıyla yaşam boyu sosyal ve profesyonel bağlantılar kurabilirler. CDU, öğrenciler için hem sanal hem de bire bir çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapar, böylece dünyanın neresinde olursanız olun katılabilirsiniz.

  • CDU Öğrenci Elçisi Programı
  • CDU Öğrenci Derneği, kulüpler ve topluluklar

  gönüllülük

  Gönüllülük, becerilerinizi kullanmanın, topluluğunuza geri vermenin ve yeni insanlarla tanışmanın harika bir yoludur. Bir öğrenci derneği aracılığıyla veya daha büyük bir toplulukta gönüllü olmak için birçok fırsat var.

  Daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

  Charles Darwin Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 global rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Palmerston City

   80 University Avenue, 0830, Palmerston City

  • Darwin

   Ellengowan Drive, 0810, Darwin

  • Sydney

   Level 10, 815 George Street, 2000, Sydney

  programlar

  Chat with students

  sorular