Keystone logo
© BGU
Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Tanıtım

Ben-Gurion University of the Negev ( BGU ), son teknoloji araştırma ve yenilikleri, misafirperver kampüs ortamı ve olağanüstü öğrenci hayatı ile tanınır. Üniversite, bilimsel inovasyonda, disiplinler arası işbirliğinde ve dünya çapındaki toplulukları etkilemek için sınırları zorlamada mükemmellik için çabalamaktadır. BGU kültürel değişim ve kültürel kaynaşma önceliklerimizdir. Akademik veya araştırma programınızda, yerel meslektaşlarınızla birlikte çalışacaksınız. İsrailli ve uluslararası öğrencilerimizi, sınıfta öğretilenlerin ötesinde birbirlerinden öğrenmeye zaman ayırmaya benzer şekilde teşvik ediyoruz.

Ben-Gurion University of the Negev İsrail'in önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir ve birçok alanda dünya liderleri arasındadır.

Mühendislik Bilimleri Fakültelerinde yaklaşık 20.000 öğrencisi ve 4.000 öğretim üyesi bulunmaktadır; Sağlık Bilimleri; Doğa Bilimleri; Pinchas Sapir Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Guilford Glazer İşletme ve Yönetim Fakültesi; Joyce ve Irving Goldman Tıp Okulu; Kreitman İleri Lisansüstü Çalışmalar Okulu; Beyin bilimleri ve Biliş Okulu; Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Okulu ve Albert Katz Uluslararası Çöl Çalışmaları Okulu. 100.000'den fazla mezun, İsrail'de araştırma ve geliştirme, endüstri, sağlık, ekonomi, toplum, kültür ve eğitimin tüm alanlarında önemli roller oynamaktadır.

Üniversitenin üç ana kampüsü vardır: Beer-Sheva'daki Marcus Aile Kampüsü; Sde Boker ve Eilat Kampüsü'ndeki araştırma kampüsü ve ulusal ve çok disiplinli araştırma enstitülerine ev sahipliği yapıyor: Negev'deki Ulusal Biyoteknoloji Enstitüsü; Ulusal Güneş Enerjisi Enstitüsü; Ilse Katz Nano Ölçekli Bilim ve Teknoloji Enstitüsü; Jacob Blaustein Çöl Araştırmaları Enstitüleri; İsrail ve Siyonizm Araştırmaları için Ben-Gurion Araştırma Enstitüsü ve Heksherim - Yahudi ve İsrail Edebiyatı ve Kültürü Araştırma Enstitüsü.

Bilim ve Teknolojide Ön Planda İleri Araştırma ve Uygulamalar

800'den fazla kıdemli ve 1.100'den fazla yeni öğretim üyesi, 60'tan fazla disiplinler arası araştırma merkezi çerçevesinde, lisansüstü öğrencileriyle gelişmiş laboratuvarlarda çalışmaktadır.

Saf araştırmaya ek olarak, Ben-Gurion Üniversitesi uygulamalı araştırmaya da odaklanmaktadır.

Üniversite, patent portföyünden de sorumlu olan teknoloji transfer şirketi BGN Technologies aracılığıyla, dünya çapındaki kurum, şirket ve vakıflarla projeler başlatır, yönetir ve uygular ve ülke güvenliği de dahil olmak üzere bilim, teknoloji ve sanayi alanlarında stratejik ortaklar ve yatırımcılar çeker; biyoinformatik; robotik, enerji ve yakıtlar; ergonomi; siber güvenlik; nanoteknoloji; su kaynakları; ekoloji ve çevre, insan genetiği; epidemiyoloji; kök hücreler; diyabet; kanser; gelişmiş ilaçlar; biyoteknoloji ve tarım teknolojisi; bilgi teknolojisi ve iletişim; çevresel su arıtma; ve alternatif enerji kaynakları.

Yeşil Kampüs

İsrail'de çevre araştırmalarında lider olan Ben-Gurion Üniversitesi, "Yeşil Kampüs" girişiminin bir parçası olarak çevreye özen göstermeye de kararlıdır.

Üniversite, sürdürülebilir politikalara sahip üniversiteler dünya sıralamasında 46. sırada yer alır ve çevre koruma bilincini, kaynak kullanımının azaltılmasını, enerji verimliliğini, araştırmayı teşvik etmeyi ve geniş kapsamlı eğitim ve toplum faaliyetlerini teşvik etmek için programlar yürütür.

İleri Teknolojiler Parkı - Yüksek Teknoloji ve Biyoteknoloji Parkı

Ben-Gurion Üniversitesi, Marcus Ailesi Kampüsü'nün yanında bulunan İleri Teknolojiler Parkı'nın girişimi ve kurulmasında ortaktır. Proje, Üniversitenin ve Beer-Sheva şehrinin olağanüstü başarılarını İsrail'deki ve dünya çapındaki önde gelen şirketlerle birleştiren benzersiz bir kamu-özel sektör ortaklığıdır ve İsrail bilim dünyasında bir dönüm noktasıdır. Bu yüksek teknoloji ve biyoteknoloji parkı, dünyanın dört bir yanından öncü bilimsel ve teknolojik şirketler tarafından doldurulmaktadır.

IDF'nin Yüksek Teknoloji Merkezi ve İletişim Ar-Ge tesisi de Park'ın bitişiğinde inşa edilecek.

Enerji Girişimi

Ben-Gurion Üniversitesi, yenilenebilir yakıtlar, güneş enerjisi ve daha fazlasını içeren yeşil enerji, alternatif ve yenilenebilir enerji alanındaki araştırmaları teşvik eder. Aynı zamanda enerji alanlarında çok çeşitli lisans ve yüksek lisans dereceleri için müfredat geliştirmektedir.

Akademik ve İnsan Mükemmelliği

Ben-Gurion Üniversitesi, çoğulcu ve disiplinler arası yaklaşımı nedeniyle öğrenciler ve araştırmacılar için önemli bir cazibe merkezidir. Araştırmacılarının, öğrencilerinin ve mezunlarının hem akademik hem de işgücü piyasasındaki etkileyici başarıları, mükemmel araştırma, öğretim ve çalışma altyapısının sonucudur. Genç ve orijinal bir düşünce tarzıyla birleşen açık ve samimi atmosfer, öğrencileri ve araştırmacıları bilimi, kültürü ve toplumu ilerletmeye ve araştırmadaki engelleri aşmaya teşvik eder.

Negev'in Gelişimi ve Toplum Katılımı

Ben-Gurion University of the Negev Negev'de sanayi, tarım ve eğitimin gelişmesinde merkezi bir rol oynamaktadır. 6000'den fazla öğrenci, bölgede çok çeşitli topluluk ve sosyal projelerde yer almaktadır: Beer-Sheva'da, Toplumsal Eylem Departmanının bir parçası olarak öğrencilerin aktif oldukları mahallelerde yaşadıkları 80 "Açık Apartman" bulunmaktadır. Bu, üniversitenin ünlü olduğu çalışmalara ve zengin kampüs yaşamına ek olarak.

Eşsiz Sürüş ve Büyüme

Ben-Gurion Üniversitesi'ndeki öğrenci nüfusu son on yılda iki kattan fazla arttı. Küresel akademik derecelendirmeler, Üniversiteyi dünya çapındaki üniversiteler arasında ve belirli alanlarda, hatta dünya liderleri arasında üst sıralara yerleştirmektedir. Ben-Gurion Üniversitesi, İsrail'deki tüm akademik kurumlar arasında öğrenci memnuniyetinde birinci sırada yer aldı.

Vize Gereksinimleri

BGU International olarak, ilgili vizeyi almanıza yardımcı olmak için gerekli tüm yardımı ve bilgi birikimini sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ben-Gurion University of the Negev kaldığınız süre boyunca vizenin geçerli olmasını sağlamanın tamamen sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın.

İsrail kanunları, vizenizin İsrail'de kalış amacınızı yansıtmasını gerektirmektedir. İsrail'e giriş yaptığınızda pasaportunuzun, vizenizin sona erme tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli olması gerekir.
Lütfen unutmayın: İsrail'e turist vizesiyle giren yabancıların vize türlerini değiştirmelerine izin verilmeyecek ve İsrail'den ayrılmaya, kendi ülkelerine dönmeye ve uygun vizeyle yeniden giriş yapmaya zorlanacaklardır.

İlk kez vize başvurusunda bulunan biri olarak:

İsrail'e giriş yapabilmek ve orada kalabilmek için kalış amacınıza uygun ve güncel bir vize almanız gerekmektedir. Lütfen en yakın İsrail temsilciliğinde bir toplantı planlayın ve pasaportunuza ilgili vizeyi damgalamak için aşağıdaki belgeleri yanınızda getirin (ülkenizdeki İsrail temsilciliği daha fazlasını/başka belgeler de isteyebilir):

 • Vize başvurunuzla ilgili yardım almak için lütfen BGU vize koordinatörüyle iletişime geçin.
 • Sağlık sigortası edinin (Uluslararası Akademik İşler Ofisi aracılığıyla da mümkündür). Bu zorunlu bir taleptir.
 • BGU bir kabul ve davet mektubu alın.
 • Web sitelerinden vize başvuru formunu indirin.
 • Geçerli pasaportunuz
 • Pasaport fotoğrafı getirin
 • Sürdürülebilirliğinizin kanıtı

Vizeyi aldıktan sonra:

 • Sağlık sigortası poliçenizin, kabul mektubunuzun, davet mektubunuzun ve vizenizin taranmış bir kopyasını BGU Uluslararası Akademik İşler Ofisindeki Vize Koordinatörüne gönderin.
 • BGU vardığınızda lütfen pasaport kontrolünde aldığınız giriş izninizin bir kopyasını vize koordinatörüne getirin. Tüm yabancı vatandaşların vizelerinin ve pasaportlarının geçerli bir kopyasını her zaman yanlarında bulundurmaları gerektiğini lütfen unutmayın.

Vize Uzatma:

 • İsrail vizenizi uzatmak için ilgili tüm belgeleri BGU vize koordinatörüne teslim etmeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıda ayrıntılı olarak açıklanan listeden size uygun vize kategorilerini bulun.
 • Vize başvuru sürecinin zaman alacağını lütfen unutmayınız. Vize uzatma başvurunuzu, süresi dolmadan bir ay önce yaptığınızdan emin olun.

Konumlar

 • Be'er Sheva

  David Ben Gurion Blvd 1, Be'er Sheva, Israel, 8410501, Be'er Sheva

 • Sde Boker

  Sde Boker, İsrail

  sorular