Keystone logo
© BGU
Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Ben-Gurion University of the Negev

Tanıtım

Negev Ben-Gurion Üniversitesi

Araştırmacılarımızın, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın olağanüstü ve çığır açan başarıları, yalnızca gelişmiş araştırma ve öğretim altyapısının ve mükemmel çalışma koşullarının değil, aynı zamanda Negev Ben-Gurion Üniversitesi'nde eğitim almanın, yaşamanın ve çalışmanın benzersiz yolunun bir sonucudur. Üniversiteyi karakterize eden açık ve samimi atmosfer, akademik mükemmellik ve sosyal katılım taahhüdü ile birlikte, buradaki araştırmacıları ve öğrencileri, bilimi, kültürü ve toplumu ilerletmek ve araştırmadaki sınırları aşmak için yaratıcı ve özgürce hareket etmeye teşvik eder.

Gerçek dünyadaki değişimi yönlendirebilecek araştırmalara yapılan vurgu, başlangıcından bu yana Üniversite'nin görevinin bir parçası olmuştur. Eşsiz işbirlikleri ve disiplinler arası lisans programları, bu tür sorunları çözmek için yenilikçi yaklaşımlar geliştirmekte ve bilim ve beşeri bilimlerde benzersiz ilerlemelere yol açmaktadır.

Ben-Gurion Üniversitesi (BGU), dünyaca ünlü bir araştırma ve yüksek öğrenim kurumudur:

 • 20.000 öğrenci
 • 4.000 personel ve öğretim üyesi
 • Be'er-Sheva, Sde Boker ve Eilat'ta 3 kampüs.

BGU tarafından ortak olarak kurulan ve ana kampüse bitişik olan Advanced Technologies Park (ATP), bu sinerjinin bir ifadesidir ve Dell-EMC, Oracle, Wix, IBM ve Deutsche Telekom (T) gibi çok uluslu şirketlere ev sahipliği yapmaktadır. mobil), üniversite araştırma laboratuvarları ve start-up'lar.

70'den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciler, eksiksiz bir etkinlik ve etkinlik takvimi ile çeşitli kulüp ve organizasyonlardan yararlanır. Ülkenin en canlı, sosyal, çoğulcu ve aktif kampüsü olmasıyla ünlü BGU, öğrencilerimize sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Konumlar

 • Be'er Sheva

  David Ben Gurion Blvd 1, Be'er Sheva, Israel, 8410501, Be'er Sheva

 • Sde Boker

  Sde Boker, İsrail

  sorular