Keystone logo
Bologna Business School

Bologna Business School

Bologna Business School

Tanıtım

BBS" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/38/38186_Screen_Shot_2017-01-19_at_5.30.49_PM.png" alt="BBS" />

alt = "BBS (tahmini 2000), Bologna Üniversitesi'nin işletme okuludur (tahmini AD 1088). alt =" BBS, Avrupa'daki en yenilikçi işletme okulları arasında yer alır ve İtalya'daki en saygın kurumlardan biridir. Disiplinlerarası bakış açısı, endüstri entegrasyonu ve uluslararasılaştırma, öğrencilere sürekli değişen ve karmaşık bir ekonomik manzara ile güven, bilgi ve başarı motivasyonuyla yüzleşmek için uygun becerileri sağlamayı amaçlayan okul felsefesinin temel direkleridir.

Bologna Business School Genel Merkezi, Bolognese tepelerinde bulunan 16. yüzyıldan kalma bir Rönesans binası olan Villa Guastavillani'de, şehir merkezine on dakikadan daha kısa mesafede yer almaktadır. Burada tarih, teknoloji ve gelenek güzel ve doğal bir çerçevede bir arada yaşıyor. Bologna, İtalya'nın kalbinde, Floransa'dan 30 dakika, Milano'dan bir saat, Roma ve Venedik'ten iki saat uzaklıkta - Avrupa'nın en zengin bölgelerinden biri olan Emilia-Romagna'da bulunan canlı bir şehirdir.

BBS

alt = "BBS, tam zamanlı yüksek lisans dereceleri (İngilizce ve İtalyanca) ve yarı zamanlı yüksek lisans ve yöneticiler ve profesyoneller için kısa vadeli programlar dahil olmak üzere 360 ° akademik ve" gerçek dünya "eğitim deneyimi sunar. Okul, endüstri ile işbirliği yapar. -öncü şirketler, onlara seçkin yöneticiler ve yüksek kaliteli ve kişiye özel programlar sunan Orta ölçekli şirketlerin ve "Made in Italy" endüstrilerinin sorunlarına araştırma ve odaklı projeler yoluyla özel önem verilmektedir.

BBS

Alt = "BBS topluluğu, öğrenciler, mezunlar, fakülteler, yöneticiler ve 500'den fazla ulusal ve uluslararası şirketten oluşan kapsamlı bir iş ağından oluşan bir ailedir. Her yıl 600'den fazla öğrenci, dünyanın her yerinden ve çeşitli akademisyenlerden gelmektedir. ve profesyonel geçmişler alt = "BBS Fakültesi, 300'den fazla ulusal ve uluslararası öğretim görevlisi, akademisyen, yönetici ve danışman içerir.

İstatistik

Bir Bakışta

50+

programlar

1600+

Her yıl öğrenciler

250+

Fakülte üyeleri

9400+

gelen mezunlar

103

dünyadaki ülkeler

500+

Ağımızdaki şirketler

17

Uluslararası Ortaklar

 

  Kampüs Özellikleri

  Büyüyen Bir Kampüs, Deneyimlenecek Üç Konum

  Üç konum, BBS in Bologna Üniversitesi, işletmeler ve tabii ki Topluluğumuzla birlikte geleceği inşa etmeye çalıştığı üç yer. BBS Mezunları, öğrencileri, çalışanları ve konukları tekrar Villa Guastavillani'ye, Ticaret Fuarı Merkezine ve yakında Villa'nın karşısındaki yeni Kampüse davet etmekten gurur duyar.

  Bologna Business School personelinin ilk yüz yüze görüşmesi , gelecek ve gelecek için çalışmanın değerini ve önemini hatırlamak için bir fırsattı. İnsanların geleceği, her şeyden önce, şüphesiz araştırma ve eğitimin, aynı zamanda yerlerin ve temsil ettikleri şeylerin geleceği.

  BBS yaşadığı yerlerde , geçmiş ve bugün buluşur ve her zorlukta . Villa Guastavillani koridorlarında ve salonlarında titreşen bir enerji yaratmak için birleşir. Büyük sanatsal değere sahip bir bina, sadece BBS değil, aynı zamanda Bologna şehrinin ve onun güzelliğini takdir etme fırsatına sahip olan herkesin BBS Kampüs genel merkezidir. 2000'li yılların başında Bologna Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışması sayesinde, hala dersliklerin içinde muhteşem fresk ve “Rönesans mağaraları” tarzında oda dış mekan , çeşmeli bahçeler ve Villa'yı çevreleyen geniş park sayesinde de etkileyicidir. Pandemik bize sadece bir hızlandırma meydan gelmiştir teknolojik dönüşümünü özellikleri, tarihi kampüsündedir devam zaten donatılmış derslikler ve laboratuvarlar üstün teknolojik araçlarla değil, aynı zamanda arayışında yer almak yeni alanlar ve yeni çözümlerle .

  BBS Geçici Kampüsü'nün Bologna Ticaret Fuarı Merkezi'ndeki konumu, Okuldaki günlük yaşamın değişen taleplerine yanıt verme konusunda gerçek bir sınavdı. Yeni Salonun hiper teknolojik mekanları sayesinde, pandeminin çeşitli aşamalarında zaman zaman oluşturulan yönetmeliklere uygun ve tam bir güvenlik içinde tüm kursları bizzat yürütebildik. Aslında proje, fiziksel varlığın ve insanlar arasındaki ilişkilerin öğrenmenin merkezi bir bileşeni olduğu inancından kaynaklanmaktadır. Bu alan, 370 öğrenciye kadar kapasiteli 8 sınıfın yanı sıra, tümü normalde 6.000 kişiye kadar kapasiteli bir alanda, personel ve öğretim üyeleri için 11 ara odası ve alanı içerir. Sınıf içinde paylaşım ve sosyalleşme, geniş bir yarım daire düzeniyle sağlanıyor ve Salonun kalbi, geleneksel bir buluşma yeri olan bir İtalyan şehir meydanını anımsatan büyük bir arena olarak tasarlandı.

  Villa Guastavillani'nin tam karşısında, şirketlerden ve öğrencilerden gelen artan talebi etkin bir şekilde karşılamak için mevcut olanı genişleten yeni Kampüs kurulacak. Yeni kampüs, sürdürülebilirliğe odaklanmasıyla uluslararası üne sahip bir İtalyan mimar olan Mario Cucinella'nın eseridir. Ve böylece geçmiş, şimdi ve gelecek sadece buluşmakla kalmaz, aynı zamanda onu karakterize eden benzersiz tarihi geliştirmeye devam ederken her zaman yeniliği hedefleyen bir proje oluşturmak için bir araya gelmeye başlar.

  Villa Guastavillani, Bologna Business School merkezi ve kurumsal koltuğu, ilk Bologna tepelerinde Barbiano Dağı'nda bulunan ve Bologna şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan güzel bir on altıncı yüzyıl konutudur. Villa, biri yer altı olmak üzere dört kat üzerinde geliştirilmiştir. İçeride, birçok durumda onları barındıran odaya adını veren freskli duvarlara ve tavanlara hayran olmak mümkündür.

  Yeni Kampüs (bir sonraki açılış) Villa Guastavillani'nin önünde yer almaktadır ve toplam 3300 metrekarelik bir alanda halihazırda mevcut olan bazı binaların yeniden geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yoluyla tepenin zirvesinde yükselecektir. Proje, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun öğrenme alanları sağlamak ve sürdürülebilirlik konusuna büyük önem vermek için doğa, tarih ve mimarinin etkileşim içinde olduğu bir yer yaratmak üzere tasarlanmıştır.

  Bologna Fuarı'nın didaktik etkinliklerinin bir bölümü Villa Guastavillani'den Bologna Fuarı'nın 34 numaralı pavyonuna taşındı. En az 370 katılımcı ve öğrenciyi barındıracak 8 sınıf, normalde 10.000 kişiye kadar kapasiteli bir alanda personel ve öğretmenler için ayrılmış 11 ara odası ve alan sağlayan geçici bir çözüm.

  Şu anda Spotahome ile bir ortaklık yürütüyoruz. Öğrenciler, okulun kendilerine vereceği promosyon kodunu kullanarak rezervasyon ücretlerinde %25 indirim kazanabilirler.

   akreditasyonlar

   EFMD Equis Akreditasyonlu

   Neden Bologna İşletme Okulu

   Bologna Business School, modern ve kaliteli eğitime inanmaktadır. Bunu akılda tutarak, BBS, Uluslararası Danışma Kurulunun stratejik rehberliği ve akademisyenler, uygulayıcılar, danışmanlar ve küresel sosyo-ekonomik sahnedeki oyunculardan oluşan karma ekiplerin günlük girdileri ile kurs teklifleri tasarlar.

   Bologna Business School, aşağıdakiler için sürekli ve özelleştirilmiş eğitime inanır:

   Profesyonel ve kişisel olarak büyümek, belirli işlevsel becerileri güçlendirmek veya belirli pazar sektörlerine ilişkin anlayışlarını derinleştirmek isteyen genç yöneticiler; İş hayatına yeni giren ve geleneksel bir üniversite eğitiminin yanı sıra bilgi, teknik ve pratik araçlara ihtiyaç duyan yeni mezunlar; Yöneticiler ve profesyoneller kendilerine meydan okumaya, bilgi tabanlarını sağlamlaştırmaya ve iş-çalışma, eğitim ve yeni ağlara erişim yoluyla becerileriyle çıtayı yükseltmeye hazır; Yeni küresel gerçeklerin karmaşıklığının farkında olan ve kendi iç insan sermayelerinden yararlanarak ortaya çıkan zorluklar ve fırsatlarla yüzleşmeye hazır olan şirketler ve kurumlar.

   Bologna Business School erişilebilir ve açık eğitime inanır, bu nedenle Professional Masters ve Global MBA öğrencileri için burslar mevcuttur.

   Ödüller ve Akreditasyonlar

   Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı Kalite Geliştirme Sistemi

   akredite

   Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı

   akredite

   Avrupa İnsan Yönetimi Derneği

   akredite

   İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği

   akredite

   Associazione Italiana Per La Formazione Menajerliği

   akredite

   Associazione Italiana Per La Direzione Del Personale

   akredite

   Bologna İşletme Okulu Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

   educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

   Konumlar

   • Bologna

    Villa Guastavillani - Via degli Scalini, 18

   sorular