Keystone logo
© TESS
Audencia Business School

Audencia Business School

Audencia Business School

Tanıtım

1900 yılında kurulan Audencia Business School , Avrupa'nın en iyi yönetim okullarından biridir.

AERES (araştırma ve yüksek öğrenimi derecelendiren Fransız ajansı) tarafından yapılan olumlu değerlendirmeye eklenen EQUIS, AACSB ve AMBA uluslararası akreditasyonları, öğretimde mükemmelliğe olan bağlılığın altını çiziyor.

Programları, The Financial Times ve The Economist tarafından düzenli olarak dünyanın en iyileri arasında gösterilmektedir. Okulun öğretme vizyonu, eylemlerimize anlam katan üç temel ilkeye dayanmaktadır: küresel sorumluluk, girişimcilik ve ikili yeterlilik yaklaşımı ve uluslararası açıklık ruhunun en sembolik örnekleri olduğu kültürel farkındalık.

2004'te Audencia Nantes , Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne bağlı kalan ilk Fransız yönetim okulu oldu. Okul daha sonra BM'nin PRME (Sorumlu Yönetim Eğitimi İlkeleri) tanımına katıldı. Audencia Nantes ayrıca WWF-Fransa ile stratejik bir ortaklık imzaladı. Her yıl yeni başlatılan girişimcilik projelerine ev sahipliği yapan kuluçka merkezinin faaliyetleri sayesinde okul, şirket oluşturma alanında aktiftir. İkili yeterlilik mantığıyla okul, mühendis-yönetici yetiştirmek için Ecole Centrale de Nantes ile imzalanan ilk anlaşma ile başlattığı eylemleri güçlendirmeye devam ediyor. Bugün Audencia Nantes , yönetim ve diğer disiplinleri (mimarlık, güzel sanatlar, hukuk ve siyaset bilimi) birleştiren çeşitli çalışma alanları sunmaktadır.

Kampüs Özellikleri

Kampüs yaşam tarzı

Fransa'nın en güzel kampüslerinden biri

Kampüs, öğrenme ortamının kalitesini göz önünde bulundurarak yaratılmıştır.

1140 m2, multimedya kütüphanesi, haftada 76 saat açık, 15.000 kitap ve veri tabanı, 500 Fransızca ve İngilizce dergi ve Wi-Fi erişimi.

Genellikle finans uzmanları için ayrılmış bir dizi hizmete erişimi olan bir finansal ticaret odası.

Kulüpler ve dernekler: Audencia'daki öğrenci hayatı özellikle zengindir. Öğrenciler boş zamanlarında iş, finans, spor, müzik, kültür, insani yardım veya uluslararası konulara odaklanan çeşitli etkinliklere katılabilirler. Kampüste yaklaşık 30 öğrenci kulübü bulunmaktadır.

Ziyaretçiler için kampüste misafir odaları.

Konaklama: Öğrenci intranetindeki özel bir veri tabanı, öğrenci yurtlarında, stüdyolarda/dairelerde veya ailelerle birlikte özel konaklama yerlerindeki müsait odalar hakkında bilgi sağlar. Audencia'ya gelen her uluslararası öğrenci, her öğrencinin konaklama bulacağını garanti eden özel bir uluslararası irtibat ekibine güvenebilir.

Öğrencilerin ders programlarına, e-postalarına, çalışma dosyalarına ve ders detaylarına erişmelerini sağlayan sanal bir platform olan Campus Net.

Saint-Nazaire kampüs tesisleri, satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde öğretim ve araştırma yapmakla görevlidir.

Audencia'nın Nantes'teki ana kampüsü, Fransa'nın en güzel kampüslerinden biridir. Size yüksek kaliteli bir öğrenme ortamı sağlamak için özel olarak tasarladık. Nantes Üniversitesi'nin karşısında, özel olarak inşa edilmiş 23.000 m²'lik bir kampüste yer alıyoruz, bu nedenle buradaki öğrenci hayatı hareketli. Ayrıca Paris, Pekin, Shenzhen ve Chengdu'da kampüslerimiz var.

Öğrenci yurtlarındaki odalar dahil birçok seçeneğiniz var; yerel ailelerle birlikte konaklamalar; ve özel daireler, stüdyolar ve daireler. Nelerin mevcut olduğu hakkında size bilgi verecek bir konut platformumuz var.

  Burslar ve fon sağlama

  Audencia Business School mükemmellik ve çeşitliliğe olan bağlılığı, her yıl farklı geçmişlere sahip başarılı öğrencilere verdiğimiz bursların çeşitliliğiyle gösterilmektedir. Dünyanın her yerindeki öğrencilere birinci sınıf bir ortamda eğitim alma fırsatı vererek, yılda 500.000 Euro'nun üzerinde burs veriyoruz.

  Amacımız, yarının liderleri olma becerisini ve motivasyonunu gösteren öğrencilere en iyi işletme eğitimini açmaktır.

  Sıralamalar

  Audencia Nantes , çeşitli uluslararası sıralamalarda tanınmıştır:

  Financial Times Eylül 2015

  Audencia, Yönetim-Mühendislik programında yüksek lisansı için dünyada 28. sırada ve kariyer sıralaması kategorisinde dünyada 6. sıradadır.

  Bu program, İTTİFAK Audencia Nantes , Ecole Centrale de Nantes ve Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Nantes'in arkasındaki mantığı göstermektedir.

  Kasım 2014 - Avrupa'nın en iyi işletme okulları

  Audencia, Avrupa'nın en iyi 80 işletme okulunun arasında yer alıyor.

  Ekonomist

  2014 - Dünyanın ilk 100 MBA'sı

  Audencia MBA, dünyada 88. sırada yer aldı

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Neden Yönetim Nantes Audencia Okulu

  Audencia Business School'daki öğrenciler, tam olarak söylemek gerekirse, dünyanın her yerinden - 87 ülkeden geliyor! Birkaç önemli ortak noktaya sahip çeşitli insanlardan oluşan bir grubuz: motive olmuş, yaratıcı, iyimser ve kampüsümüze, topluluğumuza ve şehre - evimize kesinlikle aşığız.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  tesisler

  Tesislerimiz modern ve konforlu olup ders, çalışma ve dinlenme için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

  Audencia size basketbol, voleybol ve futbol gibi takım sporları için donatılmış bir spor salonuna erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca dans, yoga ve daha birçok aktivite için tam donanımlı spor salonumuzun yanı sıra fitness merkezimizden de yararlanabilirsiniz. Halka açık yüzme havuzu ve buz pateni pisti yürüyerek yedi dakika uzaklıktadır.

  Finansal ticaret odası, Bilgi Merkezi, Kütüphane, Yaratıcı alanlar, Makine odası, Kafeterya.

  Kariyer Hizmetleri

  Audencia Kariyer Hizmetleri, size en uygun pozisyonu, sektörü ve şirketi bulabilmeniz için bireysel kariyer koçluğu ve danışmanlığı sunar. 100'den fazla şirketin katılımıyla yıllık istihdam fuarlarının yanı sıra her yıl özel iş ilanları panomuzda yayınlanan 15.000'den fazla istihdam fırsatı sunmak için kurumsal dünyayla el ele çalışıyoruz.

  Nantes

  Ana kampüsümüz, sayısız yayın ve kuruluş tarafından yenilik ve yaşam kalitesiyle tanınan, güzel Nantes, Fransa'nın kalbinde yer almaktadır. Özellikle öğrenciler burada hayatın tadını çıkarıyor: Nantes sakinlerinin neredeyse %20'si 16-25 yaş aralığındadır ve şehirde eğitim görmektedir. Paris'ten trenle sadece iki saat ve Atlantik kıyısından arabayla 30 dakika uzaklıkta bulunan Nantes, eski dünya havasına sahip, gelişen ve modern bir şehirdir. Diğer heyecan verici destinasyonların yanı sıra Nantes'ten Londra, Brüksel ve Cenevre'ye ulaşmak da kolaydır.

  Başlangıçta Brittany Dükleri'nin kalesi çevresinde gelişen bölgemiz, popüler bir turizm merkezidir. Yılda yaklaşık iki milyon ziyaretçi çekiyor ve sayısız turistik yer ve ilgi çekici yer sunuyor.

  Şehrimiz güvenli, uygun fiyatlı ve uluslararası misafirleri ağırlayan bir şehirdir.

  Kulüpler

  Sevdiğiniz etkinliklere katılın ve farklı programlardan, geçmişlerden ve ülkelerden gelen öğrencilerle tanışın. Kampüs içi çok çeşitli kulüp ve organizasyonlar sayesinde mutlaka bağlantı kuracağınız bir grup insan bulacaksınız.

  24 dernek içerisinde bir işletmede karşılaşacağınız durumlarla karşılaşacaksınız: bir proje veya bütçe geliştirmek, bir ekibe liderlik etmek... Yeni mesleki beceriler geliştireceksiniz. Okul dernekleri 5 kategoriye ayrılmıştır: iş ve finans, spor, eğlence, öğrenci refahı ve insani yardım.

  Günlük yaşam ve eğlence

  Fransa dünya çapında en popüler turistik yerler arasında yer almaktadır. Bizimle okurken ülkede keyif alacağınız pek çok şey var ve Nantes'te sizi bekleyen pek çok fırsat var. Topluluğumuz yaratıcılık ve enerjiyle doludur. Nantes, Orta Çağ kaleleri ve sanat müzelerinden planetaryuma, dinlendirici parklara, sinema salonlarına ve hatta bowling salonlarına kadar her şeyi sunan canlı bir kültürel ortama sahiptir. Ayrıca yakındaki şehirleri trenle keşfedebilir ve Fransa'nın sunduğu geniş ve güzel manzaralar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Yönetim Nantes Audencia Okulu Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Nantes

   Audencia Nantes School of Management 8 route de la Jonelière - B.P. 44312

  • Paris

   Rue Falguière,95, 75015, Paris

   Chat with students

   sorular