Keystone logo
© Jesper Rais, AU-foto
Aarhus University

Aarhus University

Aarhus University

Tanıtım

72735_AUcollage.jpg

Üniversite 1928'de kuruldu ve bugün dünya çapında birçok araştırma alanı var.

Üniversite 1928'de kuruldu ve bugün dünya çapında birçok araştırma alanı var.

Aarhus University ( AU ) son 100 yılda kurulmuş üniversiteler arasında ilk on üniversitedir. Dünyanın en iyi araştırma kurumları ve üniversite ağları ile uzun bir ortaklık geleneğine sahiptir.

AU , devlet kurumları ve kurumları ve iş çevreleriyle işbirliği içinde gerçekleştirilen bir toplumun gelişimine güçlü bir bağlılığa sahiptir.

Üniversitenin amacı, dünyanın karşı karşıya olduğu karmaşık küresel zorlukların çözümüne katkıda bulunmaktır. Bu nedenle üniversite, araştırmacıların yeni akademik standartlarını, disiplin sınırları içindeki işbirliğini yeni yollarla birleştirmek için bir araya getirmeye çalışmaktadır.

Bu, etrafımızdaki dünya ile yakın ilişki içinde gerçekleşir ve üniversitenin araştırma, eğitim, yetenek geliştirme ve bilgi alışverişi alanlarında uluslararası rekabet gücünün temelini oluşturur.

Aarhus University seçmek için en önemli nedenler

Aarhus University , 1928'de kurulmuş genç ve modern bir üniversitedir. Tüm araştırma spektrumunu kapsayan uluslararası bir erişimi olan lider bir kamu araştırma üniversitesi haline gelmiştir.

En İyi 100 Üniversite

AU , sürekli olarak dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak sıralanır. Konuya göre en son QS Dünya Üniversite Sıralamasında 48 konunun 15'inde en son Şangay sıralamasında 60. sırada ve dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer aldı. Sıralamalarda AU hakkında daha fazla bilgi edinin .

Araştırmaya dayalı öğretim

AU öğretmenler aktif araştırmacılardır ve öğretim gayri resmi bir bağlamda gerçekleşir. Tüm programlar derinlemesine araştırmaya dayanır ve en yüksek ulusal ve küresel kalite standartlarını karşılamak için sürekli olarak gözden geçirilir.

Uygun öğrenim ücretleri

Eğitim AB, AEA ve İsviçre vatandaşları için ücretsizdir. Diğer öğrenciler için öğrenim ücretleri yıllık 8,000 € ile 14,500 € arasında değişmektedir.

İngilizce çalış

AU , Lisans ve Yüksek Lisans düzeyinde İngilizce olarak 50'den fazla eksiksiz program sunmaktadır. Tüm doktora programları İngilizcedir.

Uluslararası bir üniversite

Yaklaşık 12 yüzde AU 'ın 40.000 öğrenci üzerinde 120 milletten, uluslararası bulunmaktadır.

Servis ve rehberlik

Öğrenciler için Uluslararası Merkez , AU geçirdiğiniz süre boyunca tam bir başlangıç ve tanıtım programının yanı sıra profesyonel destek ve rehberlik sunar.

Araştırmacılar ve doktora öğrencileri için, Aarhus University , üniversiteye geçişinizi mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmek için eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunar. IAS , vize, oturma ve çalışma izni, barınma hizmetleri , çocuk bakımı vb. Dahil tüm pratik konularda yurt dışından araştırmacılara ve doktora öğrencilerine yardımcı olur.

Dünya standartlarında bir yüksek öğretim sistemi

Universitas 21 Ranking 2019'a göre, Danimarka , yüksek öğrenimi kanıtlamada dünyanın en iyi beşinci sırada yer alıyor.

Yeşil kart şeması

Danimarka'da bir yüksek öğretim programını tamamlamak için Yeşil Kart oturma izni, derecenin tamamlanmasından sonraki altı ay boyunca geçerlidir, bu nedenle mezunların Danimarka'da iş aramak için zamanları olur.

Eşsiz Araştırma tesisleri

Aarhus University , son teknoloji tesisler ve laboratuvarlar sunmaktadır. Örneğin 42 büyük araştırma merkezimizden birinde güçlü bir multidisipliner araştırma geleneğine sahibiz.

Cazip çalışma koşulları

AU uluslararası personel, Aarhus University çalışmak için önemli bir motivasyon olarak uygun çalışma koşullarını vurgulamaktadır. Bunlar arasında çekici bir maaş, emekli maaşı ve ebeveyn izni ödenekleri bulunur.

Buna ek olarak, uluslararası akademik personel, belirli koşullar altında, çalışma koşullarını daha da iyileştirmek için özel bir vergi programından yararlanabilir.

Mükemmel iş-yaşam dengesi

Danimarka, sağlıklı bir iş-yaşam dengesine sahip olmaktan gurur duymaktadır. Araştırmacılar, makul fiyatlarla doğum / babalık izni ve çocuk bakım tesisleri dahil olmak üzere esnek çalışma koşullarından ve sosyal destek ağlarından yararlanacaklar. Dahası, Danimarka dünyanın en yaşanabilir yerlerinden biri olarak gösteriliyor. OECD'ye göre dünyanın en yüksek gelir eşitliği düzeylerinden birine sahiptir .

Güvenli, güvenli, eşit

Danimarka, dünyanın en yaşanabilir yerlerinden biri olarak gösterilmektedir. OECD'ye göre dünyanın en yüksek gelir eşitliğine sahip ülkesidir.

Yolsuzluk Şeffaflığı Endeksine göre , Danimarka dünyanın en az yolsuzluğa sahip ülkesidir.

İngilizce - sorun değil

Danimarkalılar son zamanlarda dünyanın en iyi ana dili İngilizce olmayan konuşmacılarından biri olarak gösterildi , bu nedenle uluslararası öğrencilerin Danca bilmeseler bile Danimarka'da anlaşmaları kolaydır.

Kampüs Özellikleri

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Aarhus

   Aarhus University Nordre Ringgade 1 , 8000, Aarhus

   • Ghent

    Ghent, Belçika

   sorular