Keystone logo
The Algonquin College of Applied Arts and Technology Diş Hijyeni İleri Diploması (HCP/ICHS)
The Algonquin College of Applied Arts and Technology

Diş Hijyeni İleri Diploması (HCP/ICHS)

Ottawa, Kanada

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

USD 27.190

Kampüste

Tanıtım

İnsanlara gülümsemeleri için bir neden verin.

İki buçuk yıl boyunca verilen üç yıllık Dental Hijyen Ontario Koleji İleri Diploma programı, sizi önleyici diş sağlığı hizmetlerinde zorlu ve ödüllendirici bir kariyere hazırlamak için teori ve uygulamalı becerileri birleştirir. Diş hijyenistinin araştırmacı, savunucu, eğitimci, yönetici, klinisyen ve sağlık destekçisi rolünü yerine getirmenizi sağlar.

Bu program size müşteri, toplum ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları ile işbirliği içinde güvenli ve etkili diş hijyeni bakımını nasıl sağlayacağınızı öğretir. Bu, seminerler, vaka sunumları ve saha içi ve saha dışı uygulamalar dahil olmak üzere çeşitli öğrenme deneyimleri yoluyla gerçekleşir. Kayıtlı Diş Hijyenistleri ve Diş Hekimlerinin gözetimi altında tesis içi diş kliniğimizde önleyici hizmetler sunarsınız. Bu deneyimler mezun olduktan sonra istihdam edilebilirliğinizi artırır ve sizi iş gücüne hazırlamaya yardımcı olur.

Bu program Kanada Dişhekimliği Akreditasyon Komisyonu tarafından akredite edilmiştir. Mezunlar, Ulusal Diş Hijyeni Sertifikasyon Sınavına girmeye hak kazanırlar ve bu sınavı geçtikten sonra Ontario Diş Hijyenistleri Kolejine kayıt yaptırabilirler.

Diş Hijyenisti olarak kayıt yaptırdıktan sonra şu alanlarda iş bulabilirsiniz:

  • Genel ve özel muayenehaneler
  • Sağlık tesisleri
  • Toplum sağlığı ortamları
  • Araştırma ve Eğitim
  • Diş satışları
  • Diş tedarik şirketleri
  • Bağımsız diş hijyeni uygulamaları.

kabul

Okul Hakkında

sorular