Keystone logo
The Algonquin College of Applied Arts and Technology Bulut Geliştirme ve Operasyonları Yüksek Lisans Sertifikası (Co-op ve Co-op Olmayan Versiyon)
The Algonquin College of Applied Arts and Technology

Bulut Geliştirme ve Operasyonları Yüksek Lisans Sertifikası (Co-op ve Co-op Olmayan Versiyon)

Ottawa, Kanada

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

USD 8.623 *

Uzaktan Eğitim, Kampüste

* kampüs içi için | çevrimiçi için: 6.478 $

Tanıtım

Ontario College Bulut Geliştirme ve Operasyonları Yüksek Lisans Sertifika programı ile sahip olduğunuz bilgi teknolojisi yönetimi ve yazılım geliştirme becerilerini geliştirin. En yeni bulut yerel araçlarını kullanarak güvenli, ölçeklenebilir ve uygun maliyetli çözümler tasarlamayı, oluşturmayı ve yönetmeyi öğrenin. Bu program sizi hem kamu hem de özel sektördeki tüm endüstrilerde bulut bilişim uzmanlarına yönelik artan talebi karşılamaya hazırlar. Çeşitli bulut bilişim kariyer yollarında sektörde tanınan sertifikalara hazırlanırken öğretim üyelerinin deneyimlerinden faydalanırsınız.

Sektör danışmanlarının verdiği gerçek sektör sorunları sayesinde genel bulut, özel bulut, hibrit bulut ve çoklu bulut mimarileri arasında seçim yapma deneyimi kazanırsınız. Eski uygulamaları ve verilerini bulutta barındırılan yeni ortamlara taşıma pratiği yapın. Güvenlik ve veri gizliliği ihtiyaçlarını pazara sunma süresi çevikliği ve maliyet verimliliği ile dengeleyen yüksek oranda kullanılabilir çözümler oluşturun. Sektörün en iyi uygulamalarını kullanarak, tam yığın bulut yerel uygulama çözümleri oluşturmak için kapsayıcılı mikro hizmetler, sunucusuz işlevler, yedekli mesaj kuyrukları ve yönetilen bulut veritabanı hizmetleri oluşturun. Sürekli entegrasyon ve sürekli teslimat (CI/CD) boru hatları, performans ve uyumluluk izleme ve güvenlik denetimleri gibi birçok DevOps görevini otomatikleştirmek için açık kaynak ve bulut platformuna özgü araçları kullanarak altyapıyı kod olarak yönetmeyi öğrenin.

Gerçek bir müşteri için uygulamalı bir projeyi tamamlarken endüstri ilişkileri kurun. Program boyunca edindiğiniz teknik bilgi ve deneyimi entegre ederek liderlik ve iletişim becerilerinizi sergileyeceksiniz. Mezunlar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere tanınmış endüstri sertifikalarını tamamlamak için iyi hazırlanmışlardır:

  • AWS Sertifikalı Bulut Uygulayıcısı
  • AWS Sertifikalı Çözüm Mimarı
  • AWS Sertifikalı Geliştirici
  • AWS Sertifikalı SysOps Yöneticisi
  • Microsoft Sertifikalı: Azure Temelleri
  • Microsoft Sertifikalı: Azure Geliştirici Ortağı
  • Microsoft Sertifikalı: Azure Yönetici Ortağı

Öğrenciler ayrıca ücretli bir kooperatif eğitimi (co-op) çalışma dönemi aracılığıyla gerçek dünya deneyimi kazanma seçeneğine de sahiptir (daha fazla ayrıntı için Ek Bilgiler bölümüne bakınız). Kooperatif çalışma dönemindeki yerlerin müsaitlik durumuna ve akademik uygunluğa bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Kooperatif programına kabul edilmenin bir kooperatif yerleştirmesini garanti etmediğini lütfen unutmayın.

Bulut bilişim becerileri, perakende, ulaşım, medya, oyun, sağlık hizmetleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çoğu endüstri sektöründe talep görmektedir. Mezun olduktan sonra yazılım geliştirme, DevOps veya profesyonel hizmetlerde iş bulabilirsiniz. Küçük start-up'larla, köklü şirketlerle veya her seviyeden hükümetle çalışabilirsiniz.

kabul

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular