Keystone logo
The Algonquin College of Applied Arts and Technology Bağımlılıklar ve Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Sertifikası
The Algonquin College of Applied Arts and Technology

Bağımlılıklar ve Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Sertifikası

Online Canada

1 Years

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

USD 5.888

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

Bu çevrimiçi Ontario College Yüksek Lisans Sertifika programı, öncelikle sağlık hizmetleri veya sosyal hizmetler alanında çalışan ve bağımlılıklar ve ruh sağlığı konusunda uzmanlaşmak isteyen bireylerin becerilerini geliştirmek ve ilerletmek için tasarlanmıştır. Eş zamanlı bozuklukları tedavi etmek için bilgi ve beceriye sahip profesyoneller tarafından koordine edilen hizmetlere artan bir ihtiyaç vardır. Öğrenciler, bütünsel değerlendirme ve müdahale stratejilerine, iyileşme sürecine ve devam eden ruh sağlığının geliştirilmesine odaklanmak da dahil olmak üzere ruh sağlığı, akıl hastalığı ve madde kullanımı çalışmalarına disiplinler arası bir yaklaşım benimserler. Öğrenciler, ruh sağlığı profesyonellerinin duyarlı ve etkili madde kullanım bozukluğu tedavisi ve ruh sağlığı hizmetleri sunmak için ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve yetenekleri edinirken, bireylere güçlendirme, kendi kaderini tayin etme ve optimum yaşam kalitesini teşvik eder. Öğrenciler, en iyi uygulamalar hakkındaki bilgilerini uygulayabilecekleri ve beceri setlerini daha da geliştirebilecekleri denetimli saha yerleştirmesi yoluyla pratik deneyim kazanırlar. Yerleştirme sırasında öğrenciler, destek ve rehberlik için bir Saha Yerleştirme İrtibat Görevlisi ile eşleştirilir.

Programı tamamlayan öğrenciler, önceki deneyimlerine ve programda edindikleri becerilere bağlı olarak çeşitli toplum ruh sağlığı ve bağımlılık hizmetleri ortamlarında savunmasız nüfuslarla çalışabilecek bilgi ve becerilere sahip olurlar. Bu ortamlar arasında sosyal hizmet ve devlet kurumları, ruh sağlığı kurumları, yatılı tedavi merkezleri, grup evleri, evsiz barınakları, okul kurulları, belirli savunmasız nüfuslara yönelik hizmetler, aile danışmanlığı programları, krize müdahale hizmetleri, toplum sosyal yardım programları, toplum adalet programları, tıbbi detoks programları, uzun süreli bakım tesisleri, darülacezeler ve diğer kuruluşlar yer alabilir.

Bağımlılıklar ve Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Sertifikası (AMH), Kanada'nın Bağımlılık İşgücü Düzenleyicisi olan Kanada Bağımlılık Danışmanı Sertifikasyon Federasyonu (CACCF) tarafından tanınmaktadır. CACCF, bu programın mezunların sertifika gereksinimlerini karşılamasını sağladığını onaylamaktadır.

kabul

Okul Hakkında

sorular