Keystone logo

İspanya'da eğitim

filtreler

filtreler

 • İspanya
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (121)
 • Diller (60)
 • Doğa Bilimleri (106)
 • Enerji Bilimi (35)
 • Eğitim ve Pedagoji (114)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (180)
 • Genel Çalışmalar (24)
 • Havacılık (13)
 • Hukuk Çalışmaları (82)
 • Ekonomi Çalışmaları (167)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde İspanya

İspanya'da okumak için seyahat eden öğrenciler, 13. yüzyılın başlarından beri geliştirilmekte olan bir eğitim sisteminden yararlanacaklar. Bugün, İspanya'da bir derece, ülkenin Bologna Sistemi ile uyumu sayesinde Avrupa genelinde tanınmaktadır. İspanya'da okuyan öğrenciler, dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencileri ağırlamak için çoğu İngilizce olarak sunulan her seviyedeki çeşitli derece ve programlar arasından seçim yapabilirler.

İspanya'da Eğitim Görmenin Maliyeti

Genel olarak İspanyol üniversiteleri için öğrenim ücretleri Avrupa'nın tamamındaki en düşük ücretlerden bazıları olsa da, gerçekten okumak istediğiniz okula ve programa bağlıdır. Öğrenim ücretleri, bir programın değerinde olan kredi miktarına bağlıdır, yani daha uzun, daha özel programlar (örneğin, tıp ve mühendislik) daha pahalı olacaktır. Bununla birlikte, İspanya'da okumak isteyen ve bunu yapmak için biraz mali yardıma ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler için çeşitli burs ve finansman fırsatları vardır. Bu hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz burada.

Dili Öğrenmek

İspanya'da eğitim gördüklerinde daha kapsamlı bir deneyim arayan öğrenciler için, çoğu üniversite, temel ders çalışmalarının yanı sıra İspanyolca dilini öğrenme fırsatları sunacaktır. Dünya çapında yaklaşık 400 milyon kişi tarafından ve 20 ülkenin resmi dili tarafından konuşulduğunda, temel bir İspanyolca bilgisi bile seyahatleriniz ve gelecekteki iş ilişkileriniz için büyük fayda sağlayacaktır.

Giriş Koşulları ve Öğrenci Vizeleri

Bir İspanyol üniversitesine kabul edilmek için, uluslararası öğrencilerin önceki çalışmalarının resmi onayını almaları ve yılda iki kez yapılan resmi İspanyol üniversite giriş sınavlarını ( Selectividad ) geçmeleri gerekir. Öğrenciler üniversite giriş sınavlarını geçtikten sonra, İspanya'da yaşamalarına ve okumalarına izin vermek için vize gereksinimlerini karşılamaları koşuluyla (genellikle diğer ülkelerden daha kolay olan) İspanya'da herhangi bir devlet üniversitesinde veya özel üniversitede eğitim almaya hak kazanırlar. İspanya ülke rehberimizden vize gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İspanya'da Okurken Öğrenci Konaklamaları ve Yaşam Maliyetleri

İspanya'da öğrenim görürken, yurtlar ve öğrenci daireleri (her ikisi de genellikle üniversiteler tarafından organize edilir) ve ayrıca ev sahibi aileler, daireler ve şehir evleri dahil olmak üzere birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Yurtdışında okurken mükemmel konutu bulmanıza yardımcı olacak bazı iyi kaynaklarımız var.

Genel olarak, yaşam maliyetleri Avrupa'nın diğer yerlerinden çok daha ucuzdur. Ulaşımın kullanımı kolaydır ve günün her saati kolayca ulaşılabilir ve İspanyol sağlık sistemi dünyanın en iyileri arasındadır ve büyük ölçüde hükümet tarafından desteklenmektedir (doktorlara ortalama ziyaret maliyeti sigortasız 50 € 'dur).