Keystone logo

filtreler

 • Birleşik Krallık
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (520)
 • Diller (164)
 • Doğa Bilimleri (342)
 • Enerji Bilimi (22)
 • Eğitim ve Pedagoji (240)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (223)
 • Genel Çalışmalar (45)
 • Havacılık (6)
 • Hukuk Çalışmaları (344)
 • Ekonomi Çalışmaları (371)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

5168 İngiltere'de eğitim

  Educations Diploması içinde Birleşik Krallık

  Eğitim sistemi

  İngiltere eğitim sistemi, üç düzeyde eğitim - lisans düzeyinde lisans ve lisansüstü düzeyde yüksek lisans ve doktora (PhD) derslerinden oluşur. Lisans dereceleri İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da üç, İskoçya'da dört yıldır. Yüksek lisans dereceleri genellikle bir yıllık tam zamanlı çalışma ya da iki yıllık yarı zamanlı, doktora beş yıl sürebilir. İngiltere'de son derece geniş ve esnek bir lisans eğitimi vardır, lisansüstü öğrencilerin ise özgün araştırmaları uzmanlaştırması ve üretmesi beklenmektedir.

  Konut ve Yaşam Maliyetleri

  İngiltere'de öğrenim görmeyi tercih eden uluslararası öğrenciler, ilk yıllarında üniversiteye ait konut ya da 'holler' garantilidirler, bu da yiyecek ve içecek olarak ikiye ayrılır ve kendileri için hazırlanır. İlk seçenek genellikle ortak mutfaklı odalar, yaşam alanları ve yiyecek ve içecek sunan bir kantinin bulunduğu banyolardan oluşmaktadır. İkinci seçenek, kendinden mutfaklı bir mutfak da dahil olmak üzere kendi olanaklarına sahip yedi ya da sekiz öğrenciye kadar olan dairelerden oluşmaktadır. İlk yılınızdan sonra, genellikle bir konut acentesi veya özel mülk sahibi olmak için kendi konutunuzu bulmanız beklenir.

  Öğrenim Ücretleri

  Birleşik Krallık'ta öğrenim ücreti, AB veya AB üyesi olmayan bir vatandaş olup olmamasına bağlı olarak büyük ölçüde farklılık göstermektedir. AB'den gelen öğrenciler, İngiltere'deki akademik yıl başına 9250 £ 'a kadar, Galler'de 9000 £' a kadar, Kuzey İrlanda'da 4,030 £ 'a kadar ve İskoçya' da ücretsiz olan öğrencilerle aynı ücretleri öderler. Uluslararası öğrenciler, İngiltere'de okumak için önemli ölçüde daha fazla ödeme yapmalıdır - seçilen dereceye bağlı olarak yıllık 10.000 £ ile 30.000 £ arasında.

  Dil ve kültür

  İngilizce, uluslararası profesyonel dünyanın dilinin yanı sıra dünyanın dördüncü en çok konuşulan dili. Bu nedenle, kültürü sadece pozlama yoluyla ya da resmi bir dil kursu üstlenmeyi tercih edip etmemeniz, İngiltere'de eğitim alırken İngilizcenizi geliştirmek ya da geliştirmek çok değerli olacaktır. İngiliz dili eğitimi için İngiltere yeterlilikleri uluslararası olarak kabul edilmektedir.

  Giriş Koşulları ve Öğrenci Vizeleri

  Lisans eğitimine giriş, web sitesi tüm başvuruları alan UCAS tarafından ele alınmaktadır. Her dersin kendi giriş şartları vardır - üniversite dersini üstlenmek için sahip olmanız gereken akademik nitelikler. Anadili olmayan biriyseniz, bu niteliklerin kanıtlarının yanı sıra kişisel bir beyan ve dil yeterliliğinin kanıtını sunmanız gerekecektir. Yüksek lisans veya doktora dersleri için, uygulamalar seçtiğiniz eğitim kurumuna gitmelidir.

  AB üyesi olmayan bir öğrenciyseniz, İngiltere'de okumak için vize almanız gerekir. Bu, çalışma süresine bağlı olarak Kısa Vadeli Vize, 4. Seviye (Genel) Öğrenci Vizesi veya 4. Kademe (Çocuk) Öğrenci Vizesi olabilir. İngiltere'de çalışmanıza izin verilip verilmeyeceği ya da vize süresini uzatmak için başvuruda bulunduğunuz kişiye bağlıdır. Vize almak için aşağıdakilerin bir kısmını veya tümünü sağlamanız istenecektir: Pasaport detayları, 'Çalışmalar için Kabul Onayı', 'güvenli İngilizce dil sınavı' ve kendinizi finansal olarak destekleyebildiğinizin kanıtı.

  Birleşik Krallık'ta yurtdışında eğitim hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgilendirici kılavuzumuzu inceleyin!