Keystone logo

Hukuk derecesi bulun

filtreler

filtreler

  • Hukuk Çalışmaları
  • Genel Hukuk Çalışmaları
  • Hukuk
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (472)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Hukuk Çalışmaları Genel Hukuk Çalışmaları Hukuk

Hukuk okumak hakkında

Hukuk okumak ve bir hukuk derecesi almak, doğru, adil ve adil olarak kabul edilenlerin kurallarını ve düzenlemelerini öğrenmektir. Yasa, zenginliğimiz veya sosyal konumumuz ne olursa olsun toplumumuzu yöneten şeydir.

Eğitiminizi nerede tamamladığınıza bağlı olarak, avukatlık pratiği yapma yolunuz biraz farklı görünebilir. Bununla birlikte, çoğu hukuk öğrencisinin ortak noktası, hem eğitim yerleştirmeleri hem de daha sonra istihdam için katlanmak zorunda kalacakları şiddetli rekabettir.

Doğru nedenlerle hukuk derecesi almak çok önemlidir. Mesleğe maaş çekleri veya prestij için giriyorsanız, eğitiminizi tamamlamak için zorlu bir mücadele bulacaksınız. Başarılı olmak için, bir hukuk derecesinin zorlu müfredatını tamamlamak için gerekli olan karmaşık metin ve durumların muhakeme ve yorumlamasından gerçekten zevk almanız önemlidir.

Hukuk derecesi nasıl alınır

Yasal bir kariyere hazırlık olarak bir hukuk derecesi okumak, nerede eğitim almayı seçtiğinize bağlı olarak çok farklı görünebilir. Bazı ülkelerde, özellikle Birleşik Krallık'tan etkilenenler, yasal çalışmalarınıza hukuk alanında lisans derecesi ile başlamak ve ardından bir ila iki yıl Hukuki Uygulama Kursu ile başlamak yaygındır. İkinci program, şirket, çevre veya ceza hukuku gibi belirli bir hukuk alanında uzmanlaşmayı seçebileceğiniz yerdir. Lisans dereceniz hukuk dışında bir konudaysa, bir yıllık (iki yıllık yarı zamanlı) bir dönüşüm derecesini ve ardından Hukuk Uygulama Kursu'nu tamamlayabilirsiniz.

Örneğin Almanya'daki sistem çok benzer. Yasal eğitiminizi Amerika Birleşik Devletleri'nde yapmayı seçerseniz, lisans derecesi seçiminiz oldukça alakasızdır. Ortak ana dallar tarih, uluslararası ilişkiler veya sosyolojidir. Daha sonra, rekabet sert olduğu için notlarınızın yeterli olması koşuluyla, birinci dereceniz sizi hukuk fakültesine götürür. Hukuk fakültesine girerken en önemli olarak düşünülen şey, başarılı olmak için genellikle geniş bir anlayışa ve çevrenizdeki dünyaya, sosyolojiye, tarihe ve politikaya karşı "çok yönlü" olmanızdır. ABD'de, diğer birçok ülkede olduğu gibi, size ulusal mahkeme sisteminde hukuk uygulama yeterliliği veren resmi bir sınavı tamamlamanız gerekir. Bu sınav, genellikle sizi sadece önemli bir ülkede, yabancı mahkemelerde değil, avukatlık yapmaya uygun hale getirir.

Law students discuss details of a case

Hukuk kariyeri

Bir hukuk mezunu olarak girilebilecek en yaygın kariyer yolu, Amerika Birleşik Devletleri'nde daha yaygın olarak adlandırıldığı şekliyle avukatın veya avukatın yoludur. Genel olarak, avukatlar bir hukuk firmasında istihdam edilir, ancak büyük şirketler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi diğer kuruluşlar genellikle kendi hukuk personelini istihdam eder. Hukuk mezunları, çok yönlü toplum anlayışları ve esnek beceri tabanları nedeniyle iş dünyasında da özellikle popülerdir. Unutulmaması gereken, iş piyasasındaki sert rekabet gücüdür. Eğitimde birçok hukuk mezunu var ve iyi bir pozisyon elde etmek için iyi bir hukuk derecesine ihtiyacınız olacak. Vasat notlarla, gerçekten istediğiniz işler için rekabet etmekte zorlanacaksınız.

PayScale.com'a göre, ABD'deki meslekten olmayanlar aşağıdaki ortalama maaşları alabilir (yılların deneyimine göre):

0-5 yaş

70.000 ABD Doları


5-10 yıl

98.000 ABD Doları


10 - 20 yıl

119.000 ABD Doları


20+ yıl

139.000 ABD Doları


Hukukta uluslararası kariyerler

Hatırlamanız gereken şey, hukukun diğer disiplinler kadar uluslararası olarak aktarılamayacağıdır. Her ülkenin kendi yasaları, yasal sistemi ve hukuku uygulamak için gereksinimleri vardır. Belki de en aktarılabilir hukuk dalı uluslararası hukuk ve insan hakları hukukudur. Bu, sınırların ötesinde ve birçok ülke için geçerlidir.


Daha özel bir hukuk derecesi mi istiyorsunuz? Şu alt disiplinlere göz atın: