Keystone logo

Çinli Öğrenci İstihdam Hedeflerinizi Parçalamak İçin 6 Yol

17 May 2017
Smash Your Chinese Student Recruitment Goals

Çin , Çin Milli Eğitim Bakanlığı'na göre yurtdışında okumak için ülkeyi terk eden yarım milyondan fazla akademisyenle birlikte, dünyanın en büyük uluslararası öğrenci kaynağı olmaya devam ediyor. Dolayısıyla, birçok yüksek öğretim kurumunun pazarlamalarını bu coğrafi pazara doğru hedeflemeye başlaması şaşırtıcı değildir. Ancak, çoğu kültürel adaptasyon eksikliğinden veya yanlış pazarlama araçlarını kullanmaktan dolayı başarılı olamadı. Bu yazıda, Çinli öğrencileri başarılı bir şekilde çekmek ve işe alım hedeflerinizi parçalamak için en etkili 6 yolu gösteriyoruz:

Stratejik olarak çevir

Çin'den işe aldığınız öğrenciler dilinizde akıcı olsa da, açılış sayfalarında yerel çeviri yapılmasına özellikle dikkat edin. Ayrıca, başvuru sürecinin yanı sıra, üniversiteniz hakkında ebeveynlerin önüne koymak istediğiniz her türlü bilginin detaylandırılması da önemlidir. Stajla ilgili herhangi bir şey, kariyerinize devam eden öğrenciler veya şu anki Çin öğrencilerinizden gelen video referansları, aday öğrencilerin dilinizi konuşamayan ebeveynlerinden almaları için yardımcı olacaktır. Kaynaklarınız varsa, şu anki Çinli öğrencilerinizin dil yeterliliğini kullanarak, öğrenciler ve ebeveynleri için kendi dillerinde çevrimiçi web seminerlerini barındırmayı düşünün.

Coğrafi hedefli dijital kampanyalar

Çin’deki ikinci ve üçüncü kademe şehirlerde ajanlarla çalışıyor ve öğrenci fuarlarına zaten katılıyorsunuz, ancak PPC Baidu kampanyanızı uluslararası üniversitelerden daha az rekabete sahip şehirlere hedeflediniz mi? Üniversiteniz yüksek istişareli üniversite sıralamasının en üstünde değilse, Çin'deki markanıza yönelik farkındalık yaymak, uluslararası üniversite pazarlama kampanyaları tarafından daha az hedeflenen şehirlerde daha da ileri gidecektir.

Prospektiflerin takibi

Prospektif öğrenci araştırmalarının takibi zor olabilir, ancak istatistikler Çinli öğrencilerin bu süreçte diğer milletlerden daha fazla ihmal edilmediğini göstermiştir. Sizin veya çalışanlarınızın Çinli öğretmen adaylarını takip etmelerini engelleyebilecek engelleri analiz edin ve onları rekabetten uzak durmaları için geliştirin.

Doğru kanalları kullanın

Dijital pazarlama kanallarına tipik yaklaşım Çin'de düz bir düşüş göstermektedir. Üniversitenizin varlığını WeChat ve Weibo gibi sosyal medya sitelerinde kurduğunuzdan ve izlediğinizden emin olun. Üniversitenizi güvenilir, üst düzey sitelerle temsil ettiğinizden emin olmak için arama motorunda Baidu'da kendi web sitenizi ve rakip web sitelerini aramayı unutmayın. Özellikle Çin'in varlığınız için hazırlanmış bir Wikipedia sayfası oluşturarak, chasedream.com gibi popüler forumlarda marka oluşturmak için banner reklamlar satın alarak veya üniversitenizi educations.cn gibi tercüme edilmiş bir siteye listeleyerek, öğrencilerinizi daha önce aday öğrencilerin önünde alırsınız. sana gelmek zorundayım

Her zaman mobil düşünün

Çin'deki internet kullanıcılarının yaklaşık% 94'ü bir mobil cihaz üzerinden bağlanmaktadır. Mobil uyumlu olmak her zaman önemli olsa da, Çin pazarında mobil web sitenizin performansı kampanyalarınızı etkileyecek veya bozacaktır. Tercüme edilmiş sayfalarınızı mobil için tekrar kontrol ettiğinizden ve Google Analytics verilerinizi hemen çıkma oranı ve dönüşüm açısından cihaz üzerinden Çin ile yakından takip ettiğinizden emin olun.

Dijital stratejinizi ajanlarla entegre edin

Çin'de yurtdışında okuyacak öğrencilerin çoğunluğu, seçim, kabul ve vize sürecini kolaylaştırmak için ajansları kullanıyor. Bir ajans veya ajans ağıyla zaten güçlü bir ilişki kurduysanız, web sitenizden geri bildirimlerini isteyin. Doğru bilgileri web sitenize yerleştirmek, acentelerin üniversitenizi Çinli öğrencilere daha iyi tanıtmasına yardımcı olabilir. İçeriden edindikleri içgörü, Çin'deki dijital stratejinizi şekillendirmeye yardımcı olabilir.


Daha fazla Uluslararası Öğrenci İşe Alım anlayışı mı istiyorsunuz?