Keystone logo

Uluslararası Öğrenci Pazarına Yeni Bir Bakış - Çok Yakında!

22 Mar 2018
International Student Market

Educations.com'da, öğrencileri yurtdışında çalışmaya neyin ilham verdiğini anlamak için sürekli olarak uluslararası öğrenci pazarına girmenin yollarını arıyoruz. Sektördeki yenilikçi olarak, yüksek öğrenim kurumlarına ücretsiz ve yeni, ilginç veriler sağlamaya inanıyoruz.

Uluslararası öğrenci pazarını daha iyi anlayarak, yüksek öğretimde işe alım ve pazarlama ekiplerinin hedef kitlelerine ulaşmak için daha donanımlı olacağını biliyoruz. Aynı şekilde, öğrencinin bakış açısından, yurtdışında eğitim görmek için doğru okulu bulmak zor olabilir, en azından söylemek zor, bu yüzden süreci kolaylaştırıyoruz.

Bu nedenle, derinlemesine, otoriter araştırmamızı yayınlamanın ve kamuya açık hale getirmenin karşılıklı fayda sağladığına inanıyoruz, böylece, uluslararası adayları daha iyi anlayarak, okullar doğru öğrencileri doğru haklarla bağlamayı kolaylaştırabilir. programları.

Yeni gelişmemizde, şu anda yurtdışında okuyan ya da gelecek yıllarda düşünmeyi planlayan 20.000'den fazla öğrenciyi araştırdık ve yurtdışındaki eğitimlerini alma kararlarını neyin etkilediğini sorduk. Dünyanın daha dijital bir yöne doğru gelişmesi, öğrencilerin de dikkatini çekmesi şaşırtıcı değildir. Ancak, beklemeyeceğimiz birkaç etkileyici faktör vardı.

Bir öğrencinin zaten yurtdışında olup olmadığına veya sizi gelecekteki sonuçlara hazırlamaya hazır olmamaya ilişkin kısa bir önizleme yaptık.

Yurtdışındaki Öğrenciler Ne Diyor?

International Student Market

Bir kuşun uygulama yolculuğunu görmesini sağlamak için süreci daha önce tamamlamış olan öğrencilere sormaktan daha iyi bir yol var mı?

Baştan başladık ve öğrencilere yurtdışında çalışmalarını ve neyin karar vermelerine yardımcı olduğunu sorduk. 100'den fazla ülkeden gelen öğrenciler yanıt verdi ve bize genel olarak kararın kişisel olarak etkilendiğini ve okulun itibar veya sıralamasından daha az etkilendiğini bildirdi.

Ayrıca, hedef ülkenin genel karar alma sürecinde çok büyük bir rol oynadığını gördük. Sondaj yaptık ve yeni bir ülkenin hangi yönlerinin potansiyel öğrencileri sizi şaşırtacağını sorduk.

Aday Öğrenciler Ne Diyor?

International Student Market

Genel resmi tamamlamak için, seyahatlerinin başlangıç aşamasında olan öğrencileri araştırdık ve böylece birçok soru ve endişeleri de oldu.

Sıkça sordukları soruların cevaplarını bulmak için öğrencilerin nasıl araştırma yaptıklarını ve en iyi bilgiyi nereden elde ettiklerini araştırdık. Onların öngörülerinden, olası uluslararası öğrencilerin dikkatini çekmek için hangi sosyal medya platformlarının en iyisi olduğu ve öğrencileri okullara başvurma kararını vermekten alıkoyan şey hakkında değerli bilgiler elde ettik.

Beş yıldızın dışında, daha önce yurtdışında okuyan ya da yurtdışında okuyan öğrencilerin çoğunluğu beş yaşına girdi. Öyleyse, öğrencileri tereddütlerinin üstesinden gelmeye ve yurtdışında bir deneyim yaşamaya ikna edebilirsek, onu seveceklerini biliyoruz.

İşte burası, bir yüksek öğretim kurumu olarak, işe alım ve pazarlama ekiplerinize doğru kitleyi hedeflemek ve en iyi yatırım getirisini elde etmek için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamak için adım atarsınız. Raporun tamamına atıfta bulunarak, karar alma sürecinin, öğrencilerin araştırmaya ilk başladığında öğrencilerin yurtdışına taşındıkları zamana kıyasla nasıl bir gelişme gösterdiğini ve şimdi seçiminde en büyük rolün hangi son faktörleri oynadığını yansıtabileceksiniz .

Bilgili kalın - uygun olduğunda ücretsiz indirilebilen raporumuzu almak için kaydolun ve en yeni trendlerden haberdar olun.

[CrmLeadFormTypeId:63]