Keystone logo

137 Yurt Dışı Halkla İlişkiler Derecesi

filtreler

filtreler

 • Pazarlama Çalışmaları
 • Halkla İlişkiler
Çalışma alanları
 • Pazarlama Çalışmaları (137)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

   Educations Diploması içinde Halkla İlişkiler

   Neden yurtdışında halkla ilişkiler çalışmalıyım?

   Halkla ilişkiler veya kısaca PR, kuruluşlar ve halkları arasında pozitif ilişkiler kuran stratejik iletişim süreçlerini ifade eder. Halkla ilişkiler uzmanları, halkla bireyler, şirketler, hayır kurumları, hükümetler ve dünyadaki diğer kuruluşlar arasında aracı olarak hareket eder, markaları tanıtmak, görünürlüğü artırmak, kamu algılarını geliştirmek ve itibarları korumak için ücretsiz veya kazanılmış iletişimden yararlanır. İnsanlar halkla ilişkiler ve pazarlamayı sıklıkla birbirine bağlarken, aynı zamanda tamamlayıcı alanlardır ve pazarlamacılar güvenilir, yüksek performanslı pazarlama kampanyaları geliştirmek için PR ekipleriyle işbirliği yaparlar.

   Kitle iletişim araçlarına erişimin neredeyse sınırsız olduğu günümüz dünyasında, halkla ilişkiler uzmanları, kuruluşların stratejisinde, hükümetlerden ve çok uluslu şirketlerden hayır kurumlarına ve küçük işletmelere giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Üstün yetenekli bir iletişimciyseniz, ayaklarınız üzerinde düşünebilir ve baskı altında nasıl sakin kalacağınızı bilebilirseniz, o zaman bir PR derecesi için çalışmak gelecekteki bir kariyer için doğru bir adım olabilir. Yurtdışındaki halkla ilişkiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve faturanıza uygun bir PR programı bulun.

   Smiling professionals sitting around a table strategizing

   Bir halkla ilişkiler programında ne öğreneceğim?

   Halkla ilişkiler alanında bir derece okuyarak, PR dünyasında başarılı olmak için gerekli olan becerileri, bilgileri ve içgüdüleri kazanacaksınız. Genel olarak, halkla ilişkiler çalışması üç ana disiplini kapsar - iletişim ve medya, halkla ilişkiler teorisi ve uygulaması ve kitle iletişimine yazma. Öğrenciler gazetecilik, kampanya planlama, proje yönetimi, iletişim, tüketici psikolojisi ve daha birçok alanda ders alırlar.

   Halkla ilişkiler programlarında, öğrenciler zamanlarının çoğunu konferans ve seminerlerde geçirmeyi bekleyebilirler ve çoğu programda staj ya da kapsama projesi de bulunur. İletişim, halkla ilişkiler PR'ın önemli bir parçası olduğundan, halkla ilişkiler programları da çok miktarda yazı yazma eğilimindedir ve öğrenciler kopya, konuşma ve basın bültenlerinin hazırlanmasının teknik yönlerini öğrenirler. Ek olarak, bir PR derecesi için çalışmak, öğrencilerin çeşitli mesleklerde uygulanabilecek olan dinleme, halkla konuşma ve zaman yönetimi gibi yumuşak becerileri kazanmalarına yardımcı olur.

   Giriş seviyesi PR pozisyonlarının çoğu, asgari lisans derecesi gerektirir ve kurumsal merdiveni yönetim pozisyonlarına tırmanmayı hedefleyen halkla ilişkiler uzmanları için yüksek lisans derecesi önerilir. Halkla ilişkiler programlarının çoğunluğu lisans veya yüksek lisans derecesi arayan öğrenciler için olsa da, genellikle 1-2 yıl süren PR alanına girmek isteyen öğrencilere yönelik diploma ve sertifika programları da bulunmaktadır.

   Yurtdışında bir halkla ilişkiler derecesi almak istiyorsanız, seçim yapabileceğiniz çok sayıda çalışma seçeneği var:


   Halkla ilişkiler mezunları için ne tür işler vardır?

   Halkla ilişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, hemen hemen her sektörde kariyerinize başlama fırsatınız olur. Pek çok mezun , PR'nin tanıtım tarafına giriyor ve marka stratejilerini uygulamak için doğrudan müşterileriyle birlikte çalışan ve işlerini tanıtmak için yaratıcı yöntemler geliştiren veya müşterileri için pozitif baskı kapsamı oluşturmak için medya kuruluşları ile çalışan PR uzmanları olan yayıncılar oluyor. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, halkla ilişkiler uzmanlarının istihdamının 2226 yeni iş eklenmesi ile 2026 yılına kadar 9 büyüme göstereceği tahmin ediliyor.

   Alternatif olarak, mezunlar, sözcüsü ve kriz yöneticisi gibi rolleri içeren PR'ın koruyucu tarafında bir kariyer yolu seçebilir veya metin yazarı, medya koordinatörü, sosyal medya yöneticisi veya topluluk yöneticisi.

   PayScale'den aldığınız halkla ilişkilerdeki işler için ortalama maaş istatistiklerini aşağıda bulabilirsiniz:

   İş Rolü ve Ortalama Maaş

   • Gazeteci - 45,862 dolar
   • Halkla İlişkiler Uzmanı - $ 47,213
   • Sosyal Medya Yöneticisi - 49,707 $
   • Metin Yazarı - 50,194 $