Keystone logo

313 Grafik Tasarım Dereceleri

filtreler

filtreler

 • Tasarım Çalışmaları
 • Medya Tasarımı
 • Grafik Tasarım
Çalışma alanları
 • Tasarım Çalışmaları (313)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Educations Diploması içinde Grafik Tasarım

  Neden bir grafik tasarım derecesi için çalışmalı?

  Grafik tasarım, görsel formların okunabilirliğini büyük ölçüde geliştirerek insanların iletilen mesajı daha iyi anlamasını sağlar. Grafik tasarım, bir fikir veya ürünün satışına da yardımcı olabilir veya markalaşma yoluyla bir şirketin kimliğine katkıda bulunabilir. Bu alanın çalışmasında, materyal oluşturmada tipografi, sayfa düzeni ve görsel sanatların kullanılması yer almaktadır. Grafik tasarım örnekleri aşağıda bulunabilir:

  • Başvuru kılavuzları
  • İş işaretleri
  • Dergiler
  • Kitabın
  • Reklamlar
  • Ürün paketleme
  • Logolar

  Bazı ünlü grafik tasarımcıları arasında I Heart NY logosunun tasarımcısı Milton Glaser ve en çok Alfred Hitchcock film afişleriyle tanınan Saul Bass yer alıyor. Giriş seviyesi grafik tasarım işlerinin çoğunun en az bir lisans derecesi gerektirdiğini biliyor muydunuz? Öyleyse, oraya gidin ve en iyi grafik tasarım okullarından birinde grafik tasarım derecesi için çalışarak bu etkili grafik tasarımcıları listesine adınızı ekleyin.

  Grafik tasarım dereceleri için çalışmak için ön koşullar nelerdir?

  Bir grafik tasarım lisans programına kabul edilmek için, başvuru sahiplerinin genellikle en az bir lise diplomasına ihtiyacı olacaktır. Sanat, resim, fotoğraf veya tasarım gibi yaratıcı konulardaki krediler kesinlikle faydalı olacaktır. Ek olarak, Adobe Photoshop ve InDesign gibi CAD (bilgisayar tarafından oluşturulan tasarım) yazılımlarında biraz deneyim sahibi olmanız da yararlıdır. Bazı grafik tasarım okulları veya üniversiteler, önceki işinizin ve deneyiminizin kanıtı olarak bir çeşit portföy gerektirebilir, ancak bu, başvurduğunuz programın seviyesine ve okula bağlı olarak farklılık gösterecektir.

  A graphic designer mocks up logo designs at his desk

  Grafik tasarım okursam ne öğreneceğim?

  Bir grafik tasarım uzmanı olarak, renk dengesi ve kompozisyon gibi sanatsal kavramların yanı sıra çizim ve resim gibi geleneksel el işlerinde beceriler geliştireceksiniz. Ek olarak, günümüzün teknolojik gelişmeleri, çeşitli tasarım ve fotoğraf işleme yazılım paketlerinde bir derece yeterlilik ihtiyacı yaratmıştır. Grafik tasarım programının sonunda, grafik tasarım bölümleri Adobe Illustrator, Photoshop ve InDesign gibi programlarda uzmanlaşacak. Bu pratik beceriler, mezuniyetten sonra iş bulma zamanı geldiğinde özellikle yardımcı olacaktır!

  İster Lisans ister Yüksek Lisans olsun, grafik tasarım dereceleri de mesajları hedef kitleye ulaştırmanın en etkili yoluna odaklanacaktır.

  Aşağıda, grafik tasarım bölümlerinin bir grafik tasarım derecesi için çalışırken odaklanacağı bazı ana bileşenler bulunmaktadır:

  • Yaratıcılık
  • İletişim
  • Problem çözme
  • Bilgisayar grafikleri ve tasarım yazılımı

  Temel iş ilkelerinin incelenmesi, grafik tasarım alanındaki başarı için de değerlidir.

  Yurtdışında nerede grafik tasarım eğitimi almalıyım?

  Yurtdışında grafik tasarım eğitimi almakla ilgileniyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Grafik tasarım dereceleri dünyanın birçok ülkesinde mevcuttur. Bununla birlikte, Avrupa Yüksek Öğretim Fuarı'na göre, Avrupa'nın en iyi beş grafik tasarım okulundan üçü Birleşik Krallık'ta. Birleşik Krallık'taki üniversiteler, öğrencilere sürekli değişen ve heyecan verici grafik tasarım alanında dereceler sunarken, aynı zamanda öğrencilere staj ve çıraklık yoluyla birçok profesyonel fırsat sağlamasıyla dünyaca ünlüdür. Birleşik Krallık'ın yurtdışında grafik tasarım eğitimi almak isteyen öğrenciler için bu kadar popüler bir yer haline gelmesi şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, aynı sıralamaya göre, Finlandiya ve İtalya'da sunulan popüler grafik tasarım lisans programları da vardır.

  Ayrıca, grafik tasarımda çeşitli çalışma seçenekleri mevcuttur:

  Zaten bir grafik tasarım dereceniz varsa, grafik tasarım alanında lisansüstü çalışmalara devam etmeyi de düşünebilirsiniz. Lisansüstü eğitim, öğrencilerin grafik tasarım alanında bir uzmanlık seçmelerine olanak sağlarken, aynı zamanda gelecekteki işverenlere mesleki gelişimlerini ciddiye aldıklarını kanıtlamaktadır.

  Bir grafik tasarım derecesi ile ne yapabilirsiniz?

  Birçok şirket, grafik tasarımcıların çeşitli kaynaklardan farklı görsel efektleri ve bileşenleri birleştiren etkileşimli medyayla çalışmasını gerektirir.

  Reklam ajansları veya tasarım danışmanları gibi şirketler özellikle sektöre adanmıştır, diğer mezunlar pazarlama, yayıncılık veya diğer iletişim alanlarında olabilir. Giriş seviyesi grafik tasarım pozisyonları genellikle Grafik Tasarım alanında en az bir Lisans derecesi gerektirir. Bu yeni tasarımcılar genellikle müşterilerle doğrudan etkileşime giren daha kıdemli ekip üyeleri altında çalışır.

  Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre ABD'deki grafik tasarım işleri hakkında bazı ortalama istatistikler :

  Tipik giriş seviyesi eğitim

  Lisans


  İş sayısı, 2019

  281.500


  Ortalama yıllık grafik tasarımcı maaşı, 2019

  52.110 ABD doları


  Peki, gerekenlere sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Size ve gelecekteki tasarım hedeflerinize en uygun seçeneği bulmak için dünyanın dört bir yanındaki en iyi grafik tasarım okullarından ve üniversitelerden tüm grafik tasarım derecelerine göz atın.