Keystone logo

filtreler

 • Fransa
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (9)
 • Diller (6)
 • Doğa Bilimleri (21)
 • Enerji Bilimi (5)
 • Eğitim ve Pedagoji (5)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (10)
 • Genel Çalışmalar (1)
 • Havacılık (2)
 • Hukuk Çalışmaları (4)
 • Ekonomi Çalışmaları (34)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

416 Fransa'da eğitim

  Educations Diploması içinde Fransa

  Eğitim sistemi

  Bir Fransız üniversitesinden bir derece, ülkenin Bologna sistemi ile bağlantısı (Avrupa çapında kıtada okullaşmayı standartlaştırmayı amaçlayan ve uluslararası hareketlilik yaratan 29 Avrupa ülkesi arasındaki bir anlaşma) sayesinde Avrupa çapında akredite edilmiştir. Bu nedenle, Fransa'daki çalışma, ulusal olarak kabul edilen seviyelerde kapsamlı bir disiplin yelpazesini kapsamaktadır: Lisans (Fransa'da 'Lisans' olarak bilinir), Yüksek Lisans ve Doktora. Kurslar, yüksek sayıdaki uluslararası öğrenciyi ağırlamak için neredeyse her zaman İngilizce dilinde gerçekleştirilebilir. Fransa'daki çalışmanın doruk noktası, Grandes Écoles tarafından - yüksek gelirli mezunlar üreten prestijli kurumlar tarafından temsil edilmektedir. Bu okullar, mühendislik veya mimarlık gibi özel kurslar sağlar ve kabul için iki yıllık bir hazırlık kursu gerektirir.

  Konut ve yaşam masrafları

  Fransa'da okurken konaklama için birçok seçenek var. CROUS'a ait konutlar her bölgede bulunur ve konut için en ucuz seçeneği içerir, ancak daha pahalı olmayan ancak daha fazla olanak ve hizmet sunan CROUS dışındaki cisimler vardır. Bazı özel kurumlar kendi öğrenci konutlarına sahip olacaklardır, bu durumda bireysel okulları araştırmanız gerekecektir. Alternatif olarak, özel sahibinden bir alan kiralayabilirsiniz. Genel olarak, yaşam maliyeti, uluslararası ortama göre biraz daha pahalıdır, ancak bu, Fransa'da bulunduğunuz yere bağlı olarak değişkendir.

  Öğrenim ücretleri

  Fransa'da öğrenim ücreti düşüktür, çünkü okul devlet tarafından finanse edilmektedir - Lisans derecesi yılda 200 EUR'a kadar çıkabilir. Daha uzun ve daha uzmanlaşmış kurslar, örneğin, yılda yaklaşık 620 EUR'luk bir mühendislik derecesi ile daha pahalıya mal oluyor. Özel kurumlar ve Grandes Écoles da daha pahalı olacak ve yılda 20.000 Euro'ya kadar ücret alabilecek. Bununla birlikte, Fransa'da eğitim almak için maddi imkânları olmayan öğrenciler, yaşam giderleri için burs, kredi veya aylık ücretler için başvurabilirler.

  Dil ve kültür

  Dünya çapında 200 milyon insan tarafından Fransızca konuşulmakta ve 29 ülkenin ulusal dilidir. Bu nedenle, Fransa'da eğitim görmek için daha kapsamlı bir deneyim arıyorsanız ya da sadece hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak istiyorsanız, dil öğrenmek asla kötü bir fikir değildir. Uluslararası öğrencilerin dil hakkında önceden bilgi sahibi olmaları yararlı olacaktır, ancak varışta birçok dil kursu vardır.

  Giriş koşulları ve öğrenci vizeleri

  Fransa'da öğrenim için giriş şartları kuruluşa bağlıdır, bu yüzden öğrenciler seçtikleri kurumun web sitesini detaylı olarak kontrol etmelidir. Ancak, muhtemelen eski diplomaların ve çalışma sonuçlarının transkriptlerini, Fransızca veya İngilizce dilinde (AB üyesi olmayan bir öğrenciyseniz) yeterlilik kanıtı ve bazen seçtiğiniz konu alanında standart bir sınavı isteyeceksiniz. Grandes Écoles'a başvuranlar, iki yıllık hazırlık çalışmalarının sonunda bir giriş sınavına girerler.

  Bir kez (AB üyesi olmayan öğrenciler) bir kuruma kabul edildikten sonra, vizeye başvurmaları gerekecektir - vize türü, Fransa'daki çalışmanızın süresine bağlıdır. Kısa bir kurs yapıyorsanız, muhtemelen kısa süreli bir öğrenci vizesi almanız gerekecektir ve biraz daha uzun bir kurs geçici bir uzun süreli vize gerektirecektir. Bir derece veya benzer bir uzun vize gerektirir ve devam eden bir araştırma projesi veya öğretim pozisyonu için uzun süreli araştırma araştırma vizesi gerekir.