Keystone logo

314 Bir Edebiyat Derecesi Çalışın

filtreler

filtreler

 • Beşeri Bilimler
 • Edebiyat
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (314)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Educations Diploması içinde Edebiyat

  Yurtdışında Edebiyat Çalışması

  Edebiyat terimi dünyadaki her türlü yazılı çalışmayı kapsar. Hem bir sanat formu hem de bilgi ya da bilgi aktarma aracıdır. Her iş biriminin kendine özgü özellikleri ve genel olarak dünya edebiyatına bağlanan ortaklıkları vardır. Bu nedenle, bir edebiyat derecesi, her şeyden önce okumayı seven bir bireyi gerektirir, çünkü romanlardan şiirlere, denemelerden şiirlere kadar her şeyi okuyacağınız gibi.

  Edebiyatın çoğu, geldiği ülke tarafından karakterize edildiği için, yurtdışında seyahat etmek ve edebiyat okumak için harika bir fırsat. Dünyada gittiğiniz her yerde, herhangi bir literatürün stilleri, hareketleri ve özellikleri hakkında öğrenebileceğiniz bir edebiyat derecesi bulabilirsiniz.

  İngiltere'de çalışmayı düşünün, Charles Dickens'in evi Jane Austen! Ya da, eğer güney Avrupa sizin tarzınızsa, Dante'nin evi olan İtalya'nın Floransa kentinde neden edebiyat eğitimi almıyorsunuz? Nerede olursanız olun, yurtdışında çalışma deneyiminizi seveceksiniz.

  En İyi Edebiyat Dereceleri

  En iyi edebiyat okulları, öğrencilere tükettikleri kitaplar hakkında eleştirel düşünmeyi öğretir. Sadece klasikleri okumak için yeterli değil, onları tarihsel, politik ve sosyal bağlamlarında anlamayı öğrenmelisiniz. Edebiyat profesörleri, sadece bir yazar ya da bir kitap üzerinde çalışarak tüm bir yaşamın çalışmalarını adayabilir ve dünyanın sunduğu en iyi edebiyat derecelerinden birini kazanmanızı sağlamak için bilgilerini paylaşmaya hazırdır.

  Edebiyat öğrencilerinin hayatındaki tipik bir gün çoğunlukla dersler ve seminerler içerir. Profesörler, sınıfa hazırlanıp tüm zorunlu okumayı okuyarak gelmenizi bekliyor. Bu nedenle, sınıf dışında, kütüphanede veya yakındaki bir kafede okuyan birçok edebiyat öğrencisi bulabilirsiniz. Yurt dışında edebiyat eğitimi alıyorsanız, en iyi okuma köşesini bulmak için yeni şehrinizi keşfetmek için kitabınızı alın.

  Tabii ki, sosyal olma şansı da var! Yurtdışında öğrenim görmek, yeni uluslararası arkadaşlar edinmek ve onları dışarı çıkarken müzeleri, turistik mekanları ve partileri birlikte ziyaret etmek için onları daha iyi tanımak için zaman ayırır.

  Literature Student Studying Abroad

  Edebiyat Derecesi Kariyer

  Edebiyatta lisans derecesiyle mezun olan öğrenciler, her işverenin aradığı en önemli becerilere sahiptir: Yazıda profesyonel olarak iletişim kurma yeteneği ve daha büyük resim hakkında eleştirel düşünme yeteneği. Bu nedenle, lisans mezunları, herhangi bir alanda neredeyse herhangi bir alanda katılabilirler. Bununla birlikte, pek çok edebiyat öğrencisi aşağıdaki mesleklerde iş bulursunuz:

  • Reklam Yazarı
  • Editör
  • İngilizce öğretmeni
  • Gazeteci
  • Yayımcı
  • Çevirmen

  Hangi kariyer yolunu alırsanız yapın, dünyanın her yerinden bir edebiyat derecesi ile çalışabilirsiniz. İşverenler, özellikle mezunların yurtdışında çalışmaya başlamadan önce yurtdışında öğrenim gördüklerinde bunu seviyorlar!

  Edebiyatta Derecenin Ön Koşulları

  En iyi edebiyat okulları genellikle, aday öğrencilerin daha önce sınıflarında, özellikle de İngilizce sınıflarında iyi performans gösterdiklerini göstermelerini gerektirecektir. Hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler herhangi bir standart test sonucu ile birlikte akademik transkriptlerinin bir kopyasını vermek zorunda kalacaklar.

  Uluslararası öğrenciler İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak zorunda kalacaklar, çünkü birçok edebiyat derecesi İngilizce olarak yürütülmektedir. Program başka bir dil gerektiriyorsa, ikinci bir dilde yeterliliğinizi kanıtlamanız da gerekebilir. Başvurunuzu tamamlamak için büyük olasılıkla bir deneme de gerekecektir.