Keystone logo

filtreler

  • Diller
Çalışma alanları
  • Diller (0)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Danimarka'da eğitim

Arama kriterlerinize uyan program yok. Lütfen filtrelerinizi hassaslaştırın.

Educations Diploması içinde Danimarka

Danimarka'da okumak, dünyadaki en ekonomik olarak gelişmiş, sosyal açıdan liberal ve çevreye duyarlı ülkelerden birinin gelişen şehirlerini ve güzel manzaralarını deneyimlemenizi sağlayacaktır. Danimarkalılar mutlu, hoşgörülü ve iç tasarım becerilerinden yaşam tarzlarına kadar her şeye yansıyan alışılmadık bir hayata bakış açısına sahipler - 'hygge' (rahatlık) kavramı çok değerli. Danimarka'da okumak aynı zamanda ülkenin en son programlarına ve eğitim kurumları ile iş piyasaları arasındaki ortaklıklara dayanan yenilikçi öğretim yöntemlerine erişim anlamına gelir. Her yıl Danimarka'da eğitim almayı seçen 18.000 uluslararası öğrencinin ilgisi ortada!

Eğitim sistemi

Danimarka'da daha yüksek eğitim, Bologna anlaşmasını izler; bu, çalışmanın Lisans (lisans), Yüksek Lisans ve Doktora (lisansüstü) niteliklerine ayrıldığı anlamına gelir. Danimarka, lisans öncesi Akademi Meslek derecesi, Mesleki Lisans, standart Lisans kursları (çok disiplinli ve sanata bölünmüş) ve ayrıca Diploma derecesi olarak bilinen hazırlık öncesi yüksek lisans kursu ve standart sunarak dereceler arasında daha fazla ayrım yapmaktadır. Yüksek Lisans ve Doktora programları.

Öğrenci Vizeleri

Danimarka'da okuyan AB vatandaşları, üç aya kadar herhangi bir kısıtlama olmaksızın yaşayabilir ve çalışabilir; bu sürenin sonunda Statsforvaltningen'den bir Danimarka kayıt sertifikası almaları gerekecektir . Danimarka'da üç aydan az kalan uluslararası öğrencilerin bunu, kendi ülkenizdeki Danimarka konsolosluğuna başvurabileceğiniz bir turist vizesiyle yapmaları gerekecektir. Üç aydan uzun süre kalanlar için oturma izni gereklidir ve bu daha sonra tüm kalış süresi için geçerlidir.

Barınma ve Yaşam Maliyetleri

Danimarka'daki yaşam maliyetleri Avrupa ortalamasından biraz daha pahalıdır, ancak Danimarka'da okurken barınma ve yaşam maliyetlerinden tasarruf etmenin tabii ki yolları vardır. Öğrenci yurtları aylık 240 ile 460 EUR arasındadır ve merkezi hizmetler KKIK veya CIU aracılığıyla başvurulmalıdır. Çoğu üniversitenin, öğrencilerin kiralayabileceği, bağımsız kurum tarafından yönetilen ve bakımı yapılan kendi konaklama yerleri vardır. Alternatif olarak, öğrencilerin özel olarak bir oda veya daire kiralama seçeneği vardır.

Öğrenim Ücretleri

AB / AEA içinden gelen öğrenciler Danimarka'da okumak için öğrenim ücreti ödemiyorlar. Daimi ikametgahı olanlar veya daimi ikametgahı olan bir ebeveyni olanlar da ücret ödemek zorunda değildir. Uluslararası öğrenciler, eğitim düzeyine, konuya ve kuruma bağlı olarak 6,000 ila 16,000 EUR arasında herhangi bir ödeme yapabilirler. Genel olarak, sosyal bilimler gibi alanlardaki yeterlilikler daha ucuzken mesleki dereceler daha pahalı olacaktır, ancak Danimarka'daki ortalama yıllık 12.000 ila 15.000 EUR arasındadır.

Dil ve Kültür

Danimarkalılar genellikle liberal ve eşitlikçidir - çoğunluğa yardım eden bir refah sistemini sürdürmek için biraz daha yüksek vergiler ödemekten çekinmezler. Danca, Danimarka'da baskın dildir, ancak sakinlerin büyük çoğunluğu aynı zamanda İngilizce de konuşmaktadır. Bununla birlikte, Danimarka'da okurken dilin bir kısmını öğrenmek yine de iyi bir fikirdir ve devlet tarafından işletilen ve devlet okullarında ücretsiz Danca dersleri veren bir program bile vardır.

Üniversite Giriş Koşulları

Hem lisans hem de lisansüstü dersler için, bir şekilde Danimarka nitelikleriyle karşılaştırılabilir olması gereken önceki akademik niteliklerin kanıtına ihtiyacınız olacaktır. Öğrencilerin ayrıca eğitim almayı seçtikleri dilde, yani Danca veya İngilizce, yeterliliklerini kanıtlamaları gerekebilir. Lisans öğrencileri için başvurular ulusal kabul web sitesine yapılırken, lisansüstü başvurular bireysel kurumlara gitmelidir.