Keystone logo

Moda Çalışmalarınız Neden "Milan'da Yapılmalı"?

17 Tem 2019
Made in Milan

Bu makale Accademia del Lusso tarafından yazılmıştır.

Milan, İtalya'nın tartışmasız moda başkenti ve dünyanın en büyük moda güçlerinden biridir. "Made in Milan"ın dünyaca ünlü olmasının bir nedeni var, çünkü bu şehir yurtdışında moda, tasarım ve lüks eğitimi almak için seçilebilecek en iyi yerlerden biri. İşte neden.

Kariyerinizin "Made in Milan" olmasına hazır mısınız?

Accademia del Lusso'da size en uygun programı bulun!

"Made in Italy": Stil ve Kalite Garantisi

"Made in Milan", arkalarında miras, uzmanlık ve gerçek işçilik bulunan otantik, en kaliteli, zarif ürünlerin anında garantisi olan "Made in Italy" ile desteklenmektedir.

"Made in Italy" markası 1980'den beri İtalyan ürünlerini (özellikle moda, gıda, mobilya ve makine mühendisliği) yüksek kalitede, detaylara üstün özen, zarif stil ve üretimde tarihi bir gelenek olarak ayırt etmek için kullanılmaktadır. . Etiket dünya çapında tanınmakta ve takdir edilmektedir ve İtalyan Ticaret Odası ve Google Cultural Institute gibi İtalyan ve Uluslararası Kuruluşlar tarafından korunmakta, düzenlenmekte ve tanıtılmaktadır.

"İtalya'da Üretildi" etiketi, dünya çapında en başarılı üst düzey lüks işletmelerin bazılarının sürekli büyümesini desteklemektedir. İtalyan moda endüstrisi genellikle ekonomik büyüme ve her yıl olağanüstü bir performans sergilemektedir. "Made in Italy" moda markaları, "Made in Italy"nin kapsadığı güç ve taşıdığı mükemmellik sayesinde uluslararası pazarlarda büyük başarılar kazandı.

Yurtdışında moda tasarımı okumak için "Made in Italy" nin evinden daha iyi ne olabilir? İtalya'da moda okulları seçmek, bu kazançlı işin iç işleyişine ve geleneklerine ilk elden bir bakış açısı kazandırmak anlamına gelir. Öğrenciler, markayı bu kadar başarılı yapan "Made in Italy" profesyonellerinin nesilden nesile aktarılan uzmanlığını elde edecekler.

Front row shot at a fashion show

Milano: İtalyan ve Uluslararası Moda Başkenti

Milan uzun zamandır küresel bir moda gücü ve İtalya'nın moda başkenti olarak görülüyor ve nedenini anlamak kolay: şehir dünya çapında bilinen çok sayıda İtalyan ve uluslararası yüksek moda evine ev sahipliği yapıyor. "Milan'da Üretildi" itibarı, Triennale Tasarım Müzesi ve Fondazione Prada gibi prestijli müzeler ve İtalya'daki seçkin tasarım ve moda okulları tarafından desteklenmektedir. Ayrıca Milano'da Moda Haftası, Milano prêt-à-porter ve haute couture defileleri gibi birçok önemli sektör etkinliği düzenleniyor.

Milano'daki en seçkin lüks alışveriş bölgesi, Corso Venezia, Via Manzoni, Via della Spiga ve prestijli Via Montenapoleone caddelerinden oluşan Quadrilatero della moda moda bölgesidir. Uluslararası ünlülerden trend belirleyen vitrin tasarımlarını seyretmek için yürüyenlere kadar her yerde moda tutkunları için önemli bir destinasyon olan bu ünlü moda bölgesi, dünyanın en ünlü showroom'larına, atölyelerine, butiklerine ve dünyanın önde gelen mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Armani, Valentino, Salvatore Ferragamo, Jimmy Choo, Hugo Boss, Dolce & Gabbana, Bulgari ve Roberto Cavalli gibi dünyanın en başarılı lüks markaları ve tasarımcıları bunlardan sadece birkaçı.

Modayı incelemek için uluslararası bir moda başkentinden daha iyi bir yer var mı? Milano'daki moda öğrencileri sürekli olarak en son trendler ve etkilerle çevrili olup, gerçekten otantik, teşvik edici ve ilham verici bir yurtdışında eğitim deneyimi sunar.

"Made in Italy" Eğitimi

İtalya, dünyanın en eski üniversitesi olduğuna inanılan Bologna Üniversitesi ile uzun bir eğitim geleneğine sahiptir. Bologna, yenilikçilik ve akademik mükemmellikte hala liderdir ve ileriye dönük Bologna Süreci'nin kurucu şehridir. İtalyan eğitimi ve nitelikleri dünya çapında saygı görmektedir ve dünya çapında istihdam için büyük fırsatlar sunmaktadır.

İtalya'da okumak, bu geleneğin bir parçası olmak ve bir İtalyan eğitiminin sunduğu tüm avantajlardan yararlanmak demektir. İtalya'daki tasarım ve moda okullarının çoğu, dünyanın her köşesinden gelen uluslararası öğrencilerle birlikte doğrudan İngilizce eğitim alma fırsatı sunuyor.

Eğitim için geleneklere saygı duyan ve aynı zamanda öğreten saygın bir yenilikçi eğitim merkezinden daha iyi ne olabilir?

Atrium of the Galleria Vittorio Emanuele II in Milan

Öğrenci hayatı

Milan mükemmel bir öğrenci hayatı deneyimi sunar. Öğrenciler, aile tarafından işletilen küçük kafelerden zarif ve kaliteli yemek deneyimlerine kadar çeşitli restoranlarda dünyaca ünlü İtalyan mutfağının tadını çıkarabilirler. İtalyan misafirperverliğinin (ve havanın!) sıcaklığından yararlanıyorlar ve kendilerine Milano'da canlı bir gece hayatı sunuluyor. İtalya'da mağazalar geç saatlere kadar kapanır ve akşamları sokaklar bir dizi bar, kafe ve kulüplerle dolup taşar ve tüm yıl boyunca etkinliklere ev sahipliği yapar ve eğlence sunar. Zorunlu aperatiflerden VIP'lerin sıkça ziyaret ettiği seçkin mekanlardan birinde gece dışarı çıkmaya kadar her zevke uygun bir şeyler var.

Milano ayrıca İtalya'nın geri kalanına ve dolayısıyla çok sayıda konum, deneyim ve simge yapıya mükemmel ulaşım bağlantıları sunmaktadır. Okulunuz kayak merkezlerinden, plajlardan ve ülkenin sunduğu 55 dünya mirası alanından çok uzakta olmayacak.

"Milan uzun zamandır küresel bir moda gücü olarak görülüyor ve nedenini anlamak kolay."

Milano: Doğal Seçim

Milano'da moda eğitimi almayı seçen öğrencilere, dünyanın en önemli moda sistemlerinden birine doğrudan erişim, modadaki en son trendlere sürekli maruz kalma ve tüm yıl boyunca dünyaca ünlü moda etkinliklerine erişim garantisi verilmektedir. Öğrenciler ayrıca prestijli moda ve lüks markalardan ve işletmelerin hemen yanı başında, yüksek kaliteli bir moda ve tasarım okuluna gitme fırsatı, mükemmel bir öğrenci hayatı standardı ve iş dünyasına gerçek bir adım atma fırsatından yararlanırlar. moda ve lüks sektörü. Milano, yurtdışında eğitim görmek ve İtalya'nın moda başkentinde çalışmak isteyenlerin doğal tercihi!


yazar hakkında

Accademia del Lusso logo


Accademia del Lusso, Milano'da bir moda ve tasarım okuludur ve hem yenilikçi hem de yaratıcı olan üst düzey eğitim sunar. 2005 yılındaki kuruluşundan bu yana, her zaman daha spesifik profesyonel profiller arayan iş piyasasının talepleri ile sektördeki büyük isimlerle bir kariyere başlamak isteyenlerin özlemleri arasında bir buluşma yeri olarak hareket etti. moda, lüks ve üst düzey ürünler. Okulun ana konumu, sektörde gerçek profesyoneller olarak çalışmak isteyenler için vazgeçilmez bir yer olan Milano'daki Via Montenapoleone'de bulunmaktadır.