Keystone logo

Neden Bosna'da Okumayı Seçmelisiniz?

18 Mar 2022

Balkanlar'da yer alan Bosna, bir doğa, su yolları ve dağlar diyarı ya da iki kelimeyle: sonsuz güzellik. Bosna'da okumak isteyen herkes için bir şeyler var. Uçsuz bucaksız ormanların tadını çıkarmak, yürüyüşe çıkmak veya uçsuz bucaksız arazilerde kır çiçeklerinin tadını çıkarmak isteyenler için ülkenin kuzeyi ve doğusu, denize yakın biraz daha sıcak bir iklim yaşamak isteyenler için ise güneybatı kısmı var. .

Ancak Bosna sadece doğal güzelliğe sahip değil. Hiçbir yerde daha sıcak insanlarla tanışamayacak ve daha fazla misafirperverlik bulamazsınız. Bosna ve özellikle başkenti Saraybosna, çeşitlilik içeren bir yer. Bunun nedeni sadece burada farklı din ve kökenlerden insanların yaşaması değil, aynı zamanda uyum ve barış içinde yaşamalarıdır.

Saraybosna'da tüm yolların buluştuğu ve Bosna'daki eğitim yolculuğunuzun başladığı bir diğer yer de Uluslararası Saraybosna Üniversitesi.

Sadece Saraybosna'da değil, ülkedeki en iyi özel okul olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, iyi ve uygun fiyatlı bir okuldur. Dereceleri Avusturya'da bile tanınır ve heyecan verici bir uluslararası kariyere kapı açar.

Bu yazıda, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ni seçmeniz ve Bosna'da eğitim görmeniz için bazı nedenlere bakacağız:

Bosna'da eğitim almak ister misiniz?

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ndeki programlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın!

1. Harika Bir Konum

Saraybosna okumak için harika bir yerdir. Antik eski şehirden Sebilj Çeşmesi'ne, sonsuz sanat tezgahlarına ve efsanevi kahveye kadar, Bosna'da okurken Saraybosna'da görülecek ve yapılacak çok şey var.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin mükemmel konumu sayesinde, bu harika turistik mekanların çoğu ya yürüme mesafesindedir ya da sadece bir troleybüs ya da tramvay yolculuğu mesafesindedir. Bu, örneğin dersten sonra doğrudan Sebilj Çeşmesi'ne gidebilir ve hem turistleri hem de yerlileri geçerken güçlü bir fincan kahvenin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Kampüse daha yakın olmak istiyorsanız, eczanelerden süpermarketlere, kafelere kadar ihtiyacınız olan her şey yakınınızdadır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi de banliyölere yakındır, yani nerede yaşadığınıza bağlı olarak kampüse yakın olabilirsiniz.

Ancak Saraybosna'nın konumu da harika. Orta Bosna'da bulunan Banja Luka, Tuzla veya Mostar'a bir hafta sonu gezisinden asla çok uzakta değilsiniz. Doğru vize ile bir hafta sonu için Karadağ veya Sırbistan'a bile seyahat edebilirsiniz.

2. Bosna'da Okumanın Düşük Maliyetleri

Üniversite pahalı olabilir, ancak Bosna'da okursanız maliyetleri düşük tutabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi'ndeki öğrenim ücretleri, Lisans ve Yüksek Lisans programları için akademik yıl başına ortalama 4,500 Avro'dur ve doktora programlarının maliyeti üç yıllık programın tamamı için 7,500 Avro'dur. Bu, Bosna'da ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde eğitim almayı Avrupa'daki daha uygun fiyatlı seçeneklerden biri haline getiriyor. Örneğin; Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nden yaklaşık 12.000 € karşılığında Makine Mühendisliği Lisans derecesi ile ayrılabilirsiniz.

Ancak hepsi bu kadar değil: konut ve yaşam maliyetleri de düşük! Saraybosna'nın merkezinde bir odayı ayda 170 € gibi düşük bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Uygun fiyatlı konutlara ek olarak, Bosna'da yaşamanın maliyeti Avrupa'nın en düşükleri arasındadır - Bosna'da okumak için bir başka harika neden! Saraybosna'da bir restoranda yemek yemenin maliyeti yaklaşık 4,50 € iken, haftalık bir mağazanın maliyeti daha az değilse de 30 € kadar düşük olabilir.

Kira dahil, Saraybosna'da ayda yaklaşık 450 Euro'ya rahatça yaşayabilirsiniz.

sarajevo campus

3. Uluslararası Tanınmış Bir Eğitim

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nden alınan diplomalar Avusturya'da tanınır! Bu, Bosna'da eğitim alırsanız, Avrupa'nın başka yerlerinde bir kariyere kapı açabileceğiniz anlamına gelir.

İster Avrupa'da okumak, ister diplomanızı evinize götürmek isteyin, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin tanınması, oraya ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin derecelerinin tanınması hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Tanınmanın yanı sıra, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi de çok çeşitli programlar sunmaktadır.

4. Harika Bir Program Seçimi

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, lisanstan doktoraya kadar çok çeşitli programlar sunmaktadır. İster Makine Mühendisliği alanında lisans ister Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi almak isteyin, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde harika bir program bulabilirsiniz.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, İngiliz Edebiyatı ve Dili alanında lisans programı bile sunmaktadır. İngiltere ve ABD gibi İngilizce konuşulan ülkelerdeki okullardan çok daha ucuza İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Üniversite yerel dilde daha kısa kurslar bile sunuyor, böylece okurken Boşnakça öğrenebilirsiniz!

Bosna'da ne okumak isterseniz isteyin, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi mutlaka size uygun bir programa sahiptir.

Ana nokta

Avrupa'da yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, Bosna'nın yaşam maliyetleri düşüktür ve keşfedilmesi gereken güzel, büyüleyici bir ülkedir. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde çok çeşitli programlar arasından seçim yaparken Bosna'yı deneyimleyebilirsiniz.

Bosna'da okuyorsanız, mükemmel bir şehir olan Saraybosna'da uygun fiyata Avrupa eğitimi alabilirsiniz.

Saraybosna'da okumak ister misiniz?

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ndeki ideal programınızı bulmak için aşağıya tıklayın!