Keystone logo

Neden Yurtdışında Moda Tasarımı Eğitimi Almalısınız?

15 Mar 2018
study fashion abroad

Bir trend belirleyici misiniz? Stil seçimleriniz evde sıklıkla fark ediliyor mu? Belki de tasarıma olan keskin bakışınızı başka bir düzeye taşımanın ve dünyaya kendi benzersiz vizyonunuzu göstermenin zamanı gelmiştir. Moda sektörüne nasıl gireceğinizi merak ediyorsanız, yurtdışında moda eğitimi almanın tüm avantajlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Yurtdışında Moda Tasarımı Okuyarak Dünyayı Etkileyin

Moda endüstrisi, uluslararası pazarlarda yılda milyarlarca dolar kazanıyor. Comme Des Garçons, Carolina Herrera veya Versace gibi markalardan ilham aldıysanız, modanın dünyadaki trendleri nasıl etkileyebileceğini görmüşsünüzdür. Yurtdışında moda eğitimi aldığınızda, bu yenilikçi etiketler kendi kişisel tarzınıza ilham verecek.

Yurtdışında moda eğitimi almayı mı düşünüyorsunuz?

Mükemmel programı bulmak için aramamızı kullanın.

En iyi moda okulları listenizi derlerken, Avrupa'nın dünyadaki en şık markaların evi olduğunu unutmayın. Milano gibi Avrupa şehirleri, Prada gibi yüksek moda markalarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) ve Accademia del Lusso gibi moda okullarının modern tasarım sanatını İtalya'nın geleneksel kültürel etkileriyle birleştirdiği yerlerdir. Belki de kendinizi Londra'daki hızlı moda sahnesine veya Fransa'daki haute couture veya hazır giyim dünyasına kaptırmak istiyorsunuz. Avrupa moda perspektiflerinden oluşan bir pota sizin tarzınıza daha çok benziyorsa, bölgedeki en iyi moda üniversitelerinden biri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Barselona'daki Istituto Europeo di Design'a göz atın.


Nerede seçerseniz seçin, yurtdışında eğitim deneyiminiz size moda endüstrisine nasıl gireceğiniz ve içinde küresel bir etki haline gelmek için ihtiyaç duyduğunuz beceriler hakkında bilgi verecektir.

Konfor Alanınızın Dışına Çıkın

Çalışmalarınızı dünyanın en iyi moda üniversitelerinden birinde küresel bakış açılarını içerecek şekilde genişletmek, dünyanın kendi köşenizdeki benzersiz stilini daha iyi anlamanızı sağlarken aynı zamanda yurtdışında yeni pazarlara ulaşmanız için size ilham verecektir. Sadece farklı ülkelerdeki endüstri trendleri oldukça farklı değil, aynı zamanda tasarım teknikleri, pazarlama açıları ve üretim süreçleri de oldukça farklı. En iyi moda tasarımcıları, kendilerine meydan okuma ve isimlerini dünyaya duyurma fırsatlarını geri çevirerek başarılı olmadılar!

Başka bir ülkede yaşamak kendi zorluklarıyla birlikte gelir. Ancak, yaratıcı ve becerikli bir kişi olarak, yurtdışında moda okurken yolunuza çıkabilecek her türlü sorunu üstlenmeye hazırsınız. Kaybolmak için Şanghay'ın koşuşturmacasından veya Berlin'in avangart mahallelerinden daha iyi bir yer olamaz. Yurtdışındaki yaşamın kendiliğindenliği ve heyecanı, seçtiğiniz uluslararası moda okullarından herhangi birinde sınıfta öğrenme deneyiminize ek yaratıcı ilham getirecektir.

Yarışmayı kazanmak

Endüstrinin kendisi gibi, moda okullarına kabul edilmek için rekabet şiddetlidir. Moda endüstrisine nasıl gireceğinizi öğrenmek konusunda ciddiyseniz, yurtdışında moda eğitimi almak için başvurmak, hayalinizi gerçekleştirme şansınızı artıracaktır. Uluslararası bir öğrenci olarak kendi benzersiz bakış açınız, yeni ortamınızdan edindiğiniz ilhamla birleştiğinde kesinlikle akranlarınızdan sıyrılmanıza yardımcı olacaktır.

Tasarımcılar, yeni yetenekler ararken, hızlı tempolu, sürekli gelişen moda dünyasını idare edebilecek bireyler ararlar. Ayrıca, farklı, çok kültürlü bir ortamda çalışan herkesin dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurmak için gerekli becerilere sahip olması da önemlidir. Yurtdışındaki en iyi moda üniversitelerinden birinden özgeçmişinizdeki uluslararası moda deneyimi ile işverenler, sektörde başarılı olmak için gerekli olan hem risk alan tarafa hem de kültürlerarası iletişim becerilerine sahip olduğunuzu göreceklerdir.

Milano'daki Domus Academy gibi yoğun uygulamalı deneyim sunan moda okullarında yurtdışında moda eğitimi almayı seçmek, kendilerini moda dünyasına sokmak isteyen öğrencilere rekabet avantajı sağlayacaktır.

Bir sonraki seviyeye taşımak

Bir lisansüstü program aracılığıyla bilginizi geliştirmeyi düşünüyor musunuz? Yurtdışında Moda Tasarımı alanında yüksek lisans eğitimi almak için çeşitli lisansüstü fırsatlar, İskoçya, Finlandiya, İsveç ve Avustralya dahil olmak üzere bazı beklenmedik ülkelerde bile bulunabilir.

Eğitiminizi daha da ileriye götürmek, yeni kariyer fırsatları sunar ve sizi moda endüstrisine nasıl gireceğiniz konusunda hiçbir şüphe bırakmaz. Uluslararası moda okullarında daha yoğun lisansüstü derslerle, sizi endüstri bağlantılarıyla tanıştıracak deneyimli tasarımcılardan mentorluk alacaksınız. Alanında en köklü liderlerle ağ kurarak en son trendlerden haberdar olacaksınız.

Yurtdışında moda eğitimi alma seçiminiz sizi yeni bir dünyaya açacaktır. En iyi moda üniversitelerinden birindeki deneyimleriniz, sizi moda endüstrisinde başarılı olmak ve gelişmek için kendinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır, daha dinamik, çok yönlü bir bireye dönüştürecektir.