Keystone logo

Yurtdışında GRE ve Lisansüstü Çalışmalar

23 Mar 2018
Test preparation

Yüksek lisans düzeyinde eğitim almayı düşünüyor musunuz? Cevabınız evet ise, yurtdışında okumak, akademik olarak gelişmenize, yeni beceriler öğrenmenize, ağınızı genişletmenize ve uluslararası bir öğrenci olarak farklı bir yaşam tarzı deneyimlemenize olanak sağlayacağından, göz önünde bulundurmanız gereken yaşamı değiştiren bir deneyim olacaktır.

Yurtdışında bir kuruma kabul edilmek için belirli kriterlere sahip olmanız gerekir. Önceki akademik sertifikalar, tavsiye mektupları, motivasyon mektupları ve dil yeterlilik sonuçları dışında, GRE (Graduate Records Examination) gibi standart bir sınav sunmayı da düşünebilirsiniz.

Yüksek Lisans, Doktora, JD derecesi alıyor veya hatta MBA yapmayı düşünüyor olun, uluslararası öğrenciler için GRE, bilginizi test edecek, başvurunuza ekstra değer katacak ve seçtiğiniz işletmeye kabul edilmenize yardımcı olacak bir sınavdır. okul veya yüksek lisans programı.

GRE yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde kabul edilmez, bu nedenle, örneğin Birleşik Krallık, Kanada veya Almanya gibi ABD dışında eğitim almayı planlıyor olun, GRE testi becerilerinizi sergilemeniz için mükemmel bir fırsattır.

GRE nasıl çalışır?

160 ülkede bulunan 1.000'den fazla test merkezinde GRE sınavına girebilir ve aynı zamanda 1.200'den fazla işletme okuluna erişim sağlayabilirsiniz. Test bilgisayar üzerinden veya kağıt üzerinden yapılır ve dünyanın birçok yerinde sürekli olarak (her üç haftada bir) tekrarlanır ve beş yıl süreyle geçerlidir.

Testin maliyeti, aşağıdaki ülkeler için biraz daha yüksek olmasına rağmen, küresel olarak çoğu bölge için 205 $ 'dır: Avustralya, Hindistan, Nijerya, Türkiye ve Çin.

GRE for Master'ı sizin için harika bir test seçeneği yapan şey esnekliğidir: Sonuçlarınızı aldıktan sonra, hangi sonuçların tutulup hangilerinin tutulmayacağına karar verebilirsiniz. Ayrıca, test sırasında soruları atlayabilir ve onlara daha sonra geri dönebilir veya önce hangi soruları yanıtlayacağınızı seçebilirsiniz. GRE sınav süresi yaklaşık 3 saat 45 dakikadır ve üç bölüme ayrılmıştır: Analitik Yazma, Sözel muhakeme ve Niteliksel Akıl Yürütme.

  • Analitik yazma bölümü sırasında, sorularla ilgili iddiaları desteklemek için yeterli argümantasyon sağlayarak ve karmaşık fikirleri daha net bir şekilde açıklayarak İngilizce dil becerilerinizi kanıtlamanız gerekecektir. Bu bölüm iki küçük göreve bölünmüştür: Bir argümanı analiz etme ve bir sorun görevini analiz etme.
  • İkinci kısım, okuduğunu anlama ve metin tamamlama görevleri ile ilgili olarak size verilen sorulara doğru cevap verebilme yeteneğinizi ifade eder. Buradaki odak, anlamın daha derinden anlaşılması ve kelimeler, cümleler ve metinler arasındaki karşılıklı ilişkilerdir.
  • Nicel bölüm, problem çözme, cebir, geometri ve veri analizi becerilerinizi değerlendirir. Matematiksel modellere dayalı veri yorumlama, sayısal ve çoktan seçmeli görevleri içerir.

GRE sınavına girip girmeme konusunda hala şüpheniz varsa ve ücret, kayıt, sınav merkezleri ve sınav bölümleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız kapsamlı GRE kılavuzumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Puanlama ile ilgili olarak, sözel ve nicel muhakeme için puan 1 puanlık artışlarla 130-170 puan arasında değişmektedir. Analitik yazma bölümü, yarım puanlık artışlarla 0-6 puan arasında puanlanır. GRE sınavıyla ilgili daha ilginç olan şey, ScoreSelect® seçeneği aracılığıyla lisansüstü okulları seçip en iyi puanlarınızı verebilmenizdir.

GRE Testini hangi ülkeler kabul ediyor?

GRE, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, aynı zamanda Birleşik Krallık, Kanada ve Almanya gibi diğer popüler uluslararası öğrenci destinasyonlarında da en yaygın kullanılan Yüksek Lisans kabul sınavlarından biri olarak kabul edilir. Her ülke ve kurum, lisansüstü kabul için kendi GRE kabul sonucunu takip eder, bu nedenle ek bilgi için seçtiğiniz kurumlarla iletişime geçtiğinizden emin olun.

Aşağıdaki tabloda, yukarıda belirtilen ülkelerde Yüksek Lisans çalışmaları için GRE sınavını kabul eden üniversite ve kolejlerin sayısını ve ayrıca GRE sınavına girenlerin sayısını bulabilirsiniz:

ülke Kurum Sayısı Katılımcı Sayısı (2020)
Amerika Birleşik Devletleri 500'ün üzerinde 286.461
Kanada 100 6.435
Almanya 95 1.586
Birleşik Krallık 852.967

Kanada ve ABD'de Yüksek Lisans için GRE gerekli midir?

Amerikan kolejlerinin ve üniversitelerinin büyük çoğunluğu, öğrencinin eleştirel düşünme, okuduğunu anlama, yazma ve sayısal becerilerdeki yeteneğini gösterdiği için, aday öğrencilerin Yüksek Lisans çalışmaları için GRE sınavına girmelerini gerektirir. İstisnai bir not ortalaması ile birlikte önemli iş deneyimi ve önceki çalışmaların bazı durumlarda, GRE sonuçları istenmeyebilir.

Sonuç olarak, Yale ve Harvard gibi prestijli üniversitelerin kabul için GRE puanlarını kullanması şaşırtıcı değildir. Amaçları daha geniş bir öğrenci yelpazesini çekmek olduğundan, Princeton Üniversitesi gibi bazı kurumların GRE sınavını lisansüstü programlar için isteğe bağlı hale getirdiğini belirtmek önemlidir.

Kanada, GRE konusunda ABD ile benzer bir odaklanmaya sahiptir: Kanada kurumları, lisansüstü düzeyde kabul için GRE test sonuçları talep etmektedir. Aslında, örneğin McGill Üniversitesi veya Montreal Üniversitesi gibi bazı üniversiteler, yüksek öğrenimdeki akademik performansın bir göstergesi olduğundan, testin bölümlerinde iyi bir puan gerektirir.

Birleşik Krallık ve Almanya'daki çalışmalar için GRE Testi

Bu arada Birleşik Krallık'ta, Yüksek Lisans'a kabul için GRE puanları gerekli değildir. Aynı zamanda, London School of Economics veya University College London gibi üniversiteler, özellikle öğrenci Birleşik Krallık'ta daha önce bir lisans derecesi almamışsa, GRE sınavını bir öğrenci başvurusunun temel bir unsuru olarak kabul eder.

Almanya'da Yüksek Lisans'ın üniversitelere kabulü için GRE sınav sonuçları gerekli değildir. Ancak, GRE puanınız iyiyse (yani 315 veya daha yüksek bir puan), bunun ciddi olarak dikkate alınacağını ve Alman üniversitelerinin akademik puanlara ve başarılara değer verdiği için başvurunuzu artıracağını unutmayın.

Almanya'da GRE sınavını kabul eden yüksek düzeyde akredite üniversitelerden bazıları LMU Münih, Heidelberg üniversitesi ve Berlin Humboldt üniversitesi'dir.

Yüksek Lisans için GRE: Yurtdışında eğitim için kapıların açılması

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya ve Birleşik Krallık'taki Yüksek Lisanslar için GRE gerekli midir? Cevap olumlu! ABD ve Kanada'da lisansüstü kabul için daha yaygın olarak kullanılmasına rağmen, Almanya ve Birleşik Krallık'ta ve ayrıca çok daha fazla ülkede giderek daha fazla üniversite, bir öğrencinin niteliklerinin bir göstergesi olduğu için GRE'ye değer vermektedir.

GRE sınavına girmek ve ABD, Kanada, Almanya ve Birleşik Krallık'ta lisansüstü eğitim almak, gelecekteki kariyeriniz için yaşamı değiştiren bir eğitim deneyimi olacaktır. Aslında, hepsi Yurtdışında Eğitim Alınacak En İyi 10 Yerde yer almaktadır.

Gelecekteki eğitiminizin yeri ne olursa olsun, GRE sınavı, çeşitli modüllerde kendinizi test etmenize, güçlü yönlerinizi göstermenize ve hayalinizdeki yüksek lisans programına kabul edilmenize izin verecektir!

Yurtdışında bir Yüksek Lisans programı okumakla ilgileniyor musunuz?

Dünya çapında lisansüstü programları bulmak ve karşılaştırmak için aramamızı kullanın!