Keystone logo

Gold Standard'ı seçin: TOEFL iBT® Testi

11 Eki 2022

160'tan fazla ülkede 11.500'den fazla kurum tarafından kabul edilen TOEFL iBT sınavı, İngilizce yeterlilik sınavlarının altın standardı olarak kabul edilmektedir. ABD'de her üniversite tarafından kabul edilmekte ve 10 üzerinden 9'u tarafından tercih edilmektedir. Sınavın akademik odağı, belirlenen yüksek kalite standartları ve adil ve tarafsız puanlama nedeniyle kurumlar TOEFL iBT puanlarına güvenmektedir. Kısacası, güvenli kabul kararları vermelerine yardımcı olur.

TOEFL iBT sınavı sizin de güveninizi artıracaktır. Sınav %100 akademik İngilizce içeriğini kapsar; bu, sınıfta kullanacağınız dört akademik İngilizce becerisinin (okuma, dinleme, konuşma ve yazma) tamamını ölçtüğü anlamına gelir. TOEFL iBT sınavındaki başarı, bir ABD üniversitesinde başarılı olmak için gerekenlere sahip olduğunuza dair güvence sağlayacaktır.

Okullar ve öğrenciler arasındaki bu karşılıklı güven, başarının formülü olmuştur. Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, TOEFL iBT sınavına girenlerin %90'ından fazlası birinci veya ikinci tercih ettikleri üniversiteye girmiştir.

Testiniz. Senin seçimin.

TOEFL iBT sınavı ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun üç farklı şekilde sunulmaktadır:

  • TOEFL iBT sınavı: Bir sınav merkezindeki bilgisayarda sınav yapın.
  • TOEFL iBT Home Edition: Evdeki bir bilgisayarda test yapın.
  • TOEFL iBT Kağıt Sürümü: Bir sınav merkezinde kağıt üzerinde Okuma, Dinleme ve Yazma bölümlerini alın, ardından Konuşma bölümünü evdeki bir bilgisayarda tamamlayın.

Başarıya Hazırız

Resmi deneme sınavlarımızdan birini kullanarak TOEFL iBT sınavına iyi hazırlandığınızdan emin olun. Bu, aşağıdakileri yapabileceğiniz tam uzunluktaki TOEFL iBT Ücretsiz Deneme Testini içerir:

  • Okuma ve Dinleme bölümlerindeki doğru cevapları görüntüleyin
  • Örnek Konuşma yanıtlarını dinleyin
  • Örnek Yazma yanıtlarını okuyun

Puanlarınız

Puanlarınız söz konusu olduğunda TOEFL iBT sınavını seçmenin önemli faydaları vardır:

  • Hızlı, Resmi Puanlar: Sınava bir test merkezinde girerseniz, tam resmi puanlarınızı yalnızca altı gün sonra alırsınız. Home Edition'ı alanlar puanlarını 6-10 gün içinde alacaklar. Paper Edition'ı tercih ederseniz puanlarınız 11-13 gün içinde alınabilir.
  • MyBest® Puanları: Son iki yıldaki en iyi bölüm puanlarınızın birleşimi olan MyBest puanlarıyla en iyi genel test performansınızı gösterin.
  • Adil ve Tarafsız Puanlama: Herhangi bir olası önyargıyı önlemek için tüm test puanlarının yapay zeka ve insan puanlamasının bir kombinasyonu kullanılarak merkezi olarak işaretlendiğinden emin olabilirsiniz.

Kayıt olmaya hazır mısınız?

TOEFL iBT sınavının bir diğer avantajı: daha fazla kayıt fırsatı. Artık sınavlar arasında yalnızca üç gün beklemeniz gerekiyor ve sınavınıza iki gün kadar kısa bir süre kala çevrimiçi kayıt yaptırabilirsiniz. TOEFL iBT sınavına kaydolma hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

160'tan fazla ülkede 11.500'den fazla kurum tarafından kabul edilen TOEFL iBT sınavı, İngilizce yeterlilik sınavlarının altın standardı olarak kabul edilmektedir. Sınavın akademik odağı, belirlenen yüksek kalite standartları ve adil ve tarafsız puanlama nedeniyle kurumlar TOEFL iBT puanlarına güvenmektedir. TOEFL iBT sınavına kaydolma hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.