Keystone logo

Yurt dışında eğitim görmek için nasıl bir yer bulmak için

24 Haz 2017
How to Find Someplace To Live When You Study Abroad

Yurtdışında öğrenim görmeyi düşünüyor musunuz, ancak evsiz olabileceğiniz konusunda endişeli misiniz? Rahatlayın! Her şehir farklıdır ve bazılarında konut darlığı biraz daha zorlaşır, ancak uluslararası öğrenciler her zaman bir yol bulabilirler.

1. uluslararası / yurtdışı eğitim departmanı ile kontrol edin

Uluslararası öğrenci danışmanları, bir kural olarak, oldukça güzel ve yararlı. Onlara bir çağrı verin ya da öğrencilerin yüzde kaçının kampüste yaşadığını ve kampüs dışında yaşadığını belirten bir e-posta gönderin. Bir yurt bulmanızda yardımcı olmaktan çok istekli olmalılar (eğer istediğin buysa) ya da öğrencilerle popüler olan yakın semtleri tavsiye etmeliler.

2. Diğer öğrencilerin konut için bakabileceği Facebook gruplarına katılın

Gelen sınıfın yanı sıra, uluslararası öğrenciler muhtemelen insanların oda arkadaşlarını aradıkları, kira fiyatlarını karşılaştırdıkları ve yerel apartman listelerine bağlantılar paylaştıkları aktif Facebook gruplarına sahip olacaktır.

3. Yurtdışındaki ülkenizdeki mevcut herhangi bir ağı kullanın

Halihazırda okuyacağınız şehirde bir kaç bağlantının olması için yeterince şanslıysanız, kiralayan birini tanımalarını veya sizin adınıza sosyal ağlarına ulaşabildiklerini sorun. Eğer bu işe yarıyorsa, bir arkadaşın arkadaşından kiralamanın avantajına sahip olursunuz ve iyi bir oran kazanırsınız ve bu kadar yabancı olmadığınız için genellikle dostça bir deneyim yaşarsınız.

4. Ev sahibi-aile ile yaşamayı düşünün

Bir ev sahibi-aile dili öğrenmek için harika bir fırsat sunabilir ve yerel kültür ve lezzetli ev yapımı yemeklere daldırılabilir. Eğer kalbiniz vahşi bir parti deneyimine dayanıyorsa, bu çoğu aileler için işe yaramayacaktır, ancak kendinizi gerçekten içine dalmak için yurt dışında çalışıyorsanız, bir ev sahibi aile her avantajı sunar. Yurtdışındaki üniversitenizde, sizi kayıt edebilecekleri bir aile-aile programı olabilir ya da sizi bir düzenleme yapabilecek yerel dil okullarına yönlendirebilir. Onlara beklentilerinizi önceden bildirdiğinizden emin olun - belki de garip bir dini hanede rahatsızsınız, ya da banliyölerde yaşamaktan nefret edersiniz. Çok sayıda soru sorun ve doğru ev sahibi aileyi bulmak için bağırsaklarınıza gidin.

5. Bir hostelde kal ve oraya vardığında bir daire bul.

Her ne kadar bu strateji şehre vardığınızda biraz daha fazla baskıya yol açsa da, erken gelebilir, bir kaç mahalleyi gezdirebilir ve potansiyel ev sahipleri ile gerçek bir yaşamı ve oda arkadaşlarınızı gerçekten sevdiğiniz bir yer bulmak için görüşebilirsiniz. Dili bilmediğiniz bir ülkede çalışıyorsanız, bu stratejiyi kullanmak hala mümkündür, ancak dili konuşan bir arkadaşınızı bulmak isteyeceksiniz. fırsatçı ev sahibi.

Yurt dışında eğitim görmek için bir sonraki adımı atmaya hazır mısınız? Dünyadaki akademik programları bulmak ve karşılaştırmak için arama motorumuzu kullanın .