Keystone logo

Yurtdışında Mükemmel Çalışma Denemesini Hazırlamak

26 Eyl 2018

İster sadece bir sömestr ya da yurtdışında bir programın tamamını yapmak istiyorsanız, muhtemelen yurtdışında bir çalışma makalesi gerekecektir. Öğrenciler, eğitimlerini yurtdışında almanın ne kadar büyük bir fırsat olduğunun farkına varmaya başlıyorlar. Sadece yeni arkadaşlar edinmenin, dil becerilerinizi geliştirmenin ve okurken seyahat etmenin harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda bir özgeçmiş hazırlamak da harikadır. Bu nedenle, öğrencilerin yurtdışında okumak için en iyi yerlerini ve programlarını seçmek için sıraya girmelerine şaşmamalı.

Bu nedenle, çoğu okul, yurtdışında eğitim almaya hazır ve ciddi olan öğrencileri seçtiklerinden emin olmak için bir yurtdışında eğitim makalesi isteyecektir. Deneme, harika bir ilk izlenim bırakmak ve üniversite yönetimine yurtdışına giderek eğitiminizi daha da ileri götürme taahhüdünde bulunmaya hazır olduğunuzu göstermek için bir şanstır.

Yurtdışında eğitiminizi gerçekten öne çıkarmak için aşağıdaki ipuçlarından bazılarını göz önünde bulundurun!

Hayalinizdeki hedefte bir derece bulmak ister misiniz?

Yurtdışındaki programlara göz atmak için aramamızı kullanın!

1) Yurtdışında Eğitimin Eğitiminiz İçin Neden Fark Yaratacağını Açıklayın

Pek çok öğrenci sadece yurtdışında yaşamanın ve öğrenmenin deneyimi ve heyecanı için yurtdışında okumak istiyor. Bunlar önemli unsurlar tabii ki; ancak okul yönetimi, yurtdışındaki en iyi eğitim hedefinize gitmenin eğitiminizde neden bir fark yaratacağını bilmek istiyor.

Açık ol! Yurtdışında eğitim almanın kişisel ve profesyonel gelişiminiz üzerindeki etkisini açıklayın. Nasıl çok şey öğreneceğinizi düşündüğünüzü vurgulamayın. Programdan özel olarak ne almayı bekliyorsunuz? Okumak için bir ülkeyi diğerine tercih etmenizin bir nedeni var mı?

Ne kadar spesifik olursanız o kadar iyi. Üniversiteye, çalışmalarınız için ciddi şekilde düşündüğünüzü ve taahhüt için hazır olduğunuzu gösterir!

2) Çalışmak İstediğiniz Yeri Neden Seçtiğinizi Onlara Bildirin

study abroad

Yurt dışında olduğu sürece her yerde eğitim alacağınızı söylemek yerine, üniversiteye neden yurt dışında en iyi eğitim hedefinizi seçtiğinizi söyleyin. Coşkuyla yazın ve yeni evinizde görmek ve yapmak için heyecanlı olduğunuzu kabul edenlere bildirin.

Araştırmayı önceden yaptığınızdan emin olun! Keşfetmek isteyebileceğiniz bazı müzeleri veya görmek isteyeceğiniz bazı anıtları adlandırın. Bunları da çalışma programınıza bağlayabilirseniz, bu sizin lehinize!

Bu, okulunuza, yurt dışı eğitim deneyiminizi hafife almayacağınızı ve yeni evinize daha kolay uyum sağlamak için yapmanız gereken şeyler olduğunu gösterecektir.

3) Neden Kalifiye Olduğunuzu Açıklayın

İster üniversiteye yeni girmiş olun ister mezun olmaya hazır olun, deneyiminiz yurtdışında eğitiminizde neler başaracağınız konusunda çok şey söylüyor. Yurtdışında eğitiminizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, önceki deneyiminizden bahsettiğinizden emin olun.

İkinci bir dil bilgisi gibi yurtdışında yararlı bulabileceğiniz önemli akademik başarılardan, iş deneyiminden veya becerilerden bahsedin.

Üniversite, yurtdışında geçirdiğiniz süre boyunca çok şey öğreneceğinizi biliyor, ancak programa ne kadar çok şey katarsanız o kadar iyi!

4) Kişiliğini Göster

student

En iyi yurtdışı eğitim yazıları, biraz kişiliği olan yazılardır! Denemeniz hala profesyonel görünmelidir, ancak kendinizin de parlamasına izin vermekten korkmayın. Yurtdışında okumak zorluklarla birlikte gelir ve üniversite onlar için hazır olduğunuzu hissederse listenin en üstüne çıkarsınız.

Yurtdışında yaşamak ve okumakla ilgili bir şey hakkında kişisel bir hikaye ekleyin. Yeni bir yere seyahat ettiğiniz veya farklı bir ülkeden bir arkadaşınızla tanıştığınız bir zamanı anlatın. Biraz deneyime sahip çok yönlü bir kişi, yurtdışında okumak için mükemmel bir adaydır.

Beklentilerinizi gerçekçi tutarken biraz heves göstermek, kabul ekibine yurtdışında eğitim alma kararınız hakkında uzun uzun düşündüğünüzü ve toplanıp yurtdışına taşınmaya hazır olduğunuzu göstermenin doğru yoludur.

5) Talimatları izleyin

Kulağa basit gelebilir, ancak yurtdışında eğitim makalenizin hemen bir kenara atılmasını istemiyorsanız, verilen tüm talimatları okuduğunuzdan ve uyguladığınızdan emin olun. Bazı üniversiteler belirli sorular soracak veya öğrencilerden makalelerini belirli bir şekilde biçimlendirmelerini isteyecektir.

Bu talimatları göz ardı etmeyin! Harika bir izlenim bırakmanın ilk adımıdır.

Deneme açık uçluysa - harika! İlham almak için ipuçlarımızı takip edin. Ancak, belirli sorular varsa, bunları açık ve net bir şekilde yanıtladığınızdan emin olun. Doğru ya da yanlış cevaplar olmayabilir, ancak okulunuz yine de kendilerini ifade edebilen ve görüşlerini aktarabilen öğrenciler arıyor olacak.

Yurtdışında Mükemmel Çalışma Denemesi

Şimdiye kadar tavsiyelerimize uyduysanız, sizi hayallerinizdeki yurtdışında eğitim hedefinde seçtiğiniz programa götürecek olan yurtdışında eğitim makalesine bakıyor olacaksınız!

Makalenizi teslim etmeden önce düzeltmeyi unutmayın. Mümkünse, özellikle bir profesör veya daha önce yurtdışında eğitim makalesi yazmış biriyse, birinin de buna bir göz atması harika.

Yurtdışında nerede eğitim alacağınızdan emin değil misiniz?

Kullanışlı ülke rehberlerimize göz atın!