Keystone logo

Almanya'da eğitim

filtreler

filtreler

 • Almanya
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (17)
 • Diller (7)
 • Doğa Bilimleri (43)
 • Enerji Bilimi (22)
 • Eğitim ve Pedagoji (6)
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (68)
 • Genel Çalışmalar (5)
 • Havacılık (6)
 • Hukuk Çalışmaları (25)
 • Ekonomi Çalışmaları (99)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Educations Diploması içinde Almanya

Almanya'da Eğitim Sistemi

Almanya'daki çoğu üniversite kamuya aittir, öğrenciler için ücretsiz devlet destekli kurumlardır. Almanya, Bologna sistemi içinde faaliyet göstermektedir, yani yüksek öğrenim, lisans (lisans), yüksek lisans ve doktora (lisansüstü) derslere ayrılmıştır ve üniversiteler de disipline göre sınıflandırılmıştır - teknik, uygulamalı bilim ve sanat okullarına. Yüksek lisans programları ya “ardışık” dır, yani doğrudan bir lisans ya da “ardışık olmayan” dan, yani ayrı ve genellikle uzmanlaşmış oldukları anlamına gelir.

Almanya'da Öğrenim Görecek Öğrenci Vizeleri

AB üyesi olmayan tüm öğrencilerin Almanya'da okumak için vize almaları gerekmektedir. Henüz bir Alman üniversitesindeki bir kursa katılmamışsanız, o zaman öğrenci adayı vizesine (Visum zur Studienbewerbung) ihtiyacınız olacaktır. Bir kursa bir yer edinmişseniz, o zaman öğrenci vizesine (Visum zur Stedienbewerbung) ihtiyacınız olacaktır. Uygulamanız için, genellikle, başka şeylerin yanı sıra, önceki eğitim sertifikalarına, mali kaynak kanıtına ve dil yeterliliğine dair kanıtlara ihtiyacınız olacaktır. Vize almak size otomatik olarak oturma izni vermez, bu yüzden bunu dikkate almanız gerekir.

Almanya'da Öğrenim Gören Öğrenci Konaklamaları

Almanya'da okuyanlar, birkaç konaklama tipi arasında seçim yapabilir. En ucuz konut, Studentenwerk tarafından işletilen ve ortalama 240 EUR'luk bir maliyete sahip öğrenci salonlarıdır. Bunun için önemli bir rekabet var, bu yüzden erken başvurmak en iyisidir. Sunulan konutlar, ortak tesislere sahip odalardan özel dairelere kadar büyük farklılık göstermektedir. Öğrenciler ayrıca bir ev sahibinden veya emlakçıdan özel konut kiralamayı da seçebilirler. Fiyatlar ağırlıklı olarak konum ve kaliteye bağlıdır, ancak bu seçenek genellikle Studentenwerk'den daha pahalıdır.

Almanya'da Eğitimin Maliyetleri

Devlet üniversitelerinde, bulunduğunuz ülkeye veya eğitim seviyenize bakılmaksızın, Almanya'da eğitim almak için genellikle harç ücreti yoktur. Öğrenciler sadece 60 ila 200 EUR arasında bir idari maliyet ödemelidir. Aynı şey yüksek lisans ve doktora dersleri için de geçerli, ancak “birbirini takip eden” yüksek lisans dersleri bazen ücret alıyor. Bu, devlet tarafından finanse edilmeyen ve ücretleri düzenlenmeyen özel üniversiteler ile geçerli değildir. Bu kurslar, Lisanslar için yıllık 20.000 Euro'ya ve Yüksek Lisans için 30.000'e kadar mal olabilir.

Alman Dili ve Kültürü

Almanya'da öğrenim gören dili öğrenmek için birçok neden vardır. Almanca, AB ve uluslararası alanda yaygın olarak konuşulmaktadır ve ayrıca bir ticaret ve ticaret perspektifinden de önemlidir. Sonrası çalışmaların yapılması yararlı bir beceri olabilir! Alman üniversitelerinde İngilizce dersleri vardır, ancak kendinize meydan okumak istiyorsanız, yarı-ingilizce, yarı Almanca kurslar da yapabilirsiniz. Öğrenmenizde size yardımcı olacak birçok dil kursu bulunmaktadır.

Alman Üniversitesi Giriş Koşulları

Almanya'da öğrenim görecek öğrenciler ya doğrudan eğitim kurumuna ya da üniversitelere başvuru gönderen bir eğitim portalı olan UniAssist'e giderler. Farklı üniversitelerin farklı giriş koşulları vardır, ancak sizden bir sınav transkripti veya lise diploması şeklinde bir ön yeterlik belgesi olan bir Hochschulzugangsberechtigung (HZB) sunmanız istenecektir. Alman dilinde (Almanca eğitimini üstlenip geçmemeniz gerekip gerekmediğini) ve muhtemelen Almanya'da sağlık sigortanızın bulunduğunu kanıtlamanız gerekir.